Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ze surfařova bookmarku

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Ze surfařova bookmarku

0 comments
Autoři: 
Informační centrum českého divadla je ambiciózní projekt Divadelního ústavu. Cílem je zprostředkovat veškeré informace související s divadlem - premiéry, adresář, festivaly, granty, stránky jednotlivých scén, literatura, zahraniční divadla. Realizace projektu se nachází teprve v počáteční fázi, avšak již stávající verze je velmi účelná.


Rakouská Národní knihovna zpřístupnila experimentálně jmenný a předmětový katalog (zatím je možné jen prohlížet podle začátečních písmen) v grafické podobě s retrospektivou 1501-1991.


Zbrusu novou prezentaci, která se vyznačuje efektním designem a přehledností, představila Knihovna Akademie věd ČR. K dispozici je on-line přístupný katalog záznamů dokumentů získaných od roku 1993, ale také fondů několika ústavů. Musíme se však zvyknout na rozhraní fulltextového vyhledávacího systému Excalibur.


Kam až může vést uspěchané zavádění nových technologií se můžete přesvědčit na stránkách rakouského Literaturhausu. Jinak obsahově docela zajímavá stránka je bohužel pokažena zavedením Witmannova modu. Toto opatření vás má natěšit na budoucí podobu stránek, Netscape Communicator si proto se zobrazením neví rady. Naštestí je možno prohlížet v klasické podobě - samo URL je celkem zajímavé: http://Nur.noch.221.Tage.Literaturhaus.at/index.html.


Elektronická vývěska pražského magistrátu, kterou spravuje Institut městské informatiky, zpřístupňuje vedle základních údajů o struktuře této instituce především úřední dokumenty (vyhlášky, usnesení rady zastupitelstva a roční zprávy o stavu životního prostředí). Pozornost si zaslouží také přehled městských částí (i když nefunguje propojenost s existujícími stránkami - např. Praha 4) a on-line verze časopisu Praha.


Zajímáte-li se o přírodu, přírodní a humanitní vědy a civilizaci, jistě vás zaujme časopis Natura. Vychází pouze elektronicky již pátým rokem.

Klíčová slova: 
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Ze surfařova bookmarku. Ikaros [online]. 1998, ročník 2, číslo 6 [cit. 2024-02-22]. urn:nbn:cz:ik-10234. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10234

automaticky generované reklamy