Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Závěrečné slovo (Vladimír Karen)

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Závěrečné slovo (Vladimír Karen)

2 comments
Autoři: 

Vladimír Karen

 

Na závěr konference Inforum 2007 se na scénu vrátil starý známý Tomatograf, zázrak moderní techniky. Vladimír Karen (Albertina icome Praha) se s účastníky podělil o peripetie, se kterými se musel výzkumý tým poprat. Původně plánované skenování všech účastníků by totiž bylo příliš zdlouhavé. Navíc bylo potřeba, aby účastníci vypili kontrastní látku, ale místní menza nebyla bohužel schopná zajistit k obědu ani jedinou cisternu tomatového džusu. Potřebná látka byla nakonec vypuštěna do vzduchu pomocí požárního systému, a operace mohla začít. 

Plošné skenování všech participantů (kterých bylo v letošním roce dohromady 640) bylo provedeno manuálně. Účastníci se chytili za ruce a asistenti mezitím zaměřovali sondu Tomatografu. Sonda byla vybavena zbrusu novým vysoce výkonným zesilovačem, takže nebylo nutné ji umisťovat na hlavu, ale distanční snímání fungovalo stejně dobře. Vedlejším efektem bylo zhroucení wi-fi sítě v celé budově a odpálení menších elektronických přístrojů (proto došlo ke krátkému zpoždění v online zpravodajství a přípravě fotogalerie). Ovšem to jsou jen nepodstatné drobnosti ve srovnání s přínosem vylepšeného Tomatografu. 

Po vyhodnocení všech údajů (a uhašení několika notebooků) bylo zjištěno, že účastníci si z konference odnesli mnoho důležitých informací a znalostí. Zafixovali si také hlavní partnery a sponzory celé konference, takže lépe už měření ani dopadnout nemohlo. Na závěr byl experimentálně vyzkoušen i opačný postup, při kterém Tomatograf nesnímal, ale naopak vysílal informace do myslí všech přítomných. Na podprahové úrovni tak bylo všem nahráno datum konání příštího Infora (27.-29. května 2008), a také čerstvá informace o nové konferenci InSource, jejíž první ročník proběhne ve dnech 5. a 6. února 2008.

(JR)

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Závěrečné slovo (Vladimír Karen). Ikaros [online]. 2007, ročník 11, číslo 5/2 [cit. 2022-10-06]. urn:nbn:cz:ik-12548. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12548

automaticky generované reklamy

Máme tu 2 komentářů

Srdečné díky autoru této reportáže ze závěru Infora, zejména pak za bagatelizaci nežádoucích vedlejších účinků vylepšené verze tomatografu!

Není vůbec zač... Mě naopak těší, že jsem mohl být přítomen té fascinující ukázce nových funkcí. Jsem si také jistý, že ve světě o tomto vynálezu ještě uslyší. Přeji Vám hodně zdaru do dalšího vývoje!

registration login password