Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Vzdělávací hra Československo 38–89: Atentát získala ocenění Česká hra roku 2015

Napsal uživatel Jan Rylich dne 24. Květen 2016 - 21:43.

Vzdělávací počítačová hra Československo 38–89: Atentát, kterou vyvinuli odborníci z Filozofické a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s Ústavem pro soudobé dějiny Akademie věd ČR, získala ocenění Česká hra roku 2015 v kategorii Nejlepší debut v české herní tvorbě.

Titul Česká hra roku každoročně oceňuje nejlepší počítačové hry vytvořené domácími tvůrci. Letos poprvé v kategorii Nejlepší debut zvítězila hra českých vědců a akademiků. Na podzim minulého roku získala hra také ocenění Nejlepší výuková hra 2015 od organizace Games Learning Society.

Předání ceny Česká hra roku 2015
Předání ceny Česká hra roku 2015 (Foto: Eva Kořínková)

Jedná se o skvělý úspěch, zejména proto, že ocenění přichází ze strany úspěšných profesionálů, českých herních vývojářů a designerů. V naší kategorii byly navíc nominovány skvělé hry jako je Factorio nebo Novus Inceptio,” řekl Vít Šisler z FF UK, který cenu za autorský tým převzal.

Hra Československo 38-89: Atentát se zabývá nacistickou okupací a obdobím po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Autorský tým aktuálně připravuje vydání druhého dílu pod názvem Vnitřní pohraničí, který se bude zabývat poválečným uspořádáním Československa, odsunem sudetských Němců a nástupem komunistů k moci.

Oceněnou hru Československo 38-89: Atentát je možné koupit v e-shopu Filozofické fakulty UK. Výuková verze hry je školám k dispozici zdarma na stránkách projektu.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
registration login password