Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Vzdělání všude kolem nás

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Vzdělání všude kolem nás

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

vítejte na stránkách nového čísla časopisu Ikaros. Měsíc září je obvykle spojován s koncem léta a letních prázdnin a samozřejmě i se začátkem školy. Je to zvláštní, ale i když se děti školou povinné nepochybně těší, až budou mít školu zase "z krku", skutečnost je taková, že čím je člověk starší, tím je potřeba vzdělávání (a sebevzdělávání) důležitější. Svět se neustále mění, technologie se vyvíjejí, a objevují se nové znalosti, dovednosti, požadavky i trendy. Většina z nás má tedy pomyslné "první září" de facto celý rok.

Také aktuální číslo Ikara je tak trochu "vzdělávací", protože se – spíše než na konference a akce – zaměřuje na zajímavá témata, koncepty a technologie, se kterými přicházíme denně do styku. Nahlédneme kupříkladu pod pokličku stále tajemného sémantického webu, přiblížíme si možnosti v oblasti grafické prezentace informací, podíváme se na webové servery, jejich charakteristiky a možnosti konfigurace, a aby nás u počítačů tolik nebolela záda, zmíníme i pár tipů z oblasti ergonomie.

Kromě toho si představíme tři nové zajímavé služby Knihovny Jiřího Mahena v Brně, podíváme se, jak probíhala Pražská muzejní noc v Národní technické knihovně a upozorníme také na zajímavou kreativní soutěž, která by měla zejména mladým lidem přiblížit historii, konkrétně nelehký život v terezínském ghettu.

Přeji vám krásné září plné zážitků i informací,

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. Vzdělání všude kolem nás. Ikaros [online]. 2011, ročník 15, číslo 9 [cit. 2023-11-30]. urn:nbn:cz:ik-13756. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13756

automaticky generované reklamy