Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Vyhlášení výsledků letní soutěže

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Vyhlášení výsledků letní soutěže

1 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Od 1. července do 8. září 2004 probíhala letní soutěž "Každý čtvrtek nová kniha", v rámci níž bylo zveřejněno celkem deset soutěžních otázek – fotografií z deseti knih vybraných z žebříčku top 100 ankety MOJE KNIHA. Smyslem bylo uhádnout, z jaké knihy ukázka pochází, a nutno podotknout, že jsme záměrně zvyšovali obtížnost otázek. Soutěže se zúčastnilo celkem 110 soutěžících, z toho byla většina žen (95 – 86,4 %). Dvě soutěžící byly ze Slovenska, ostatní z ČR.

Na celkem 10 soutěžních otázek došlo celkem 389 odpovědí, z toho 348 došlých odpovědí (89,5 %) bylo správných. Nejvíce odpovědí došlo na první otázku (71 a všechny byly správné), nejméně pak na poslední otázku (19 a pouze 6 z nich bylo správných).

Z hlediska vytrvalosti se neukázaly nějaké výrazné rozdíly mezi muži a ženami (jakékoliv výsledky však byly ovlivněny nepoměrem zúčastněných mužů a žen – viz výše). Na jedné straně sice méně než 4x odpovědělo 80 % zúčastněných mužů a pouze 62,1 % žen, na druhé straně však do finále (s více než sedmi zaslanými odpověďmi) šlo 20,1 % mužů a pouze 15,8 % žen.

V první polovině soutěže, kdy také otázky byly jednodušší, šlo spíše o test vytrvalosti, protože do tuhého boje se soutěž dostala až ve své druhé polovině. Napětí se zvyšovalo a do úplného finále šlo se šancí na úspěch pouze 9 soutěžících, kterým se podařilo odpovědět správně na více než 7 otázek. Ačkoliv to zpočátku soutěže vypadalo na to, že budeme vítěze losovat z desítek soutěžících, protože všichni všechno uhádnou, na všech deset otázek nakonec zaslalo odpověď 8 soutěžících, z toho 2 soutěžící odpověděli správně na všechny otázky.

A kdo jsou tedy vítězové soutěže? Na prvním místě se umístila Helena Bartáková z Prahy, na druhém Eva Dannhoferová ze Sviadnova a na třetím místě skončil Ivo Brožek z Ústí nad Labem. Ceny pro vítěze jsou tři nejobjemnější knihy z žebříčku top 100 ankety MOJE KNIHA. Jsou to tedy:

  • 1. cena: Bible (1290 stran)
  • 2. cena: Stephen King: To (1049 stran)
  • 3. cena: Mika Waltari: Egypťan Sinuhet (830 stran).

Všichni tři výherci navíc získávají nálepku Ikaros a roční předplatné časopisu Ikaros ZDARMA. Ceny budou vítězům zaslány poštou.
Přejeme příjemné zážitky při užívání těchto cen soutěže.

Gratulujeme a všem soutěžícím děkujeme za účast. Zvláště někteří nás ohromili vytrvalostí, s jakou číhali na nově zveřejněné otázky, precizností, s jakou odpovídali (např. jedna soutěžící vždy uvedla i veškeré podrobnosti, které ke zveřejněné ukázce vypátrala) a potěšily nás i dopisy a ohlasy, které přicházely redakci jako reakce na soutěž. Toto vše nás přesvědčilo o tom, že budeme-li mít dostatek sil i nápadů, určitě vbrzku vyhlásíme nějakou další soutěž.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Vyhlášení výsledků letní soutěže. Ikaros [online]. 2004, ročník 8, číslo 10 [cit. 2022-09-26]. urn:nbn:cz:ik-11699. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/11699

automaticky generované reklamy

Máme zde 1 komentář

Děkuji za velice kvalitní a podnětnou soutěž, jedinou mou připomínkou je doba letních dovolených (dětských prázdnin), kdy jsem řadu otázek prostě prošvihla.
Pokračování, prosím, raději za dlouhých zimních večerů.

registration login password