Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Vyhlášení výsledků cen Knihovny roku 2017 a ceny MARK 2017

Napsal uživatel Jan Rylich dne 14. Říjen 2017 - 22:15.

Vážení čtenáři, ve čtvrtek 5. října 2017 byly v pražském Klementinu slavnostně vyhlášeny výsledky cen Knihovna roku 2017 a ceny MARK 2017.

Knihovnou roku 2017 v kategorii „základní knihovna“ se stala Knihovna městysu Křtiny z Jihomoravského kraje vedená Marií Pařilovou. Zvláštní ocenění získala také Městská knihovna Zruč nad Sázavou ve Středočeském kraji a Obecní knihovna Velká Hleďsebe v Karlovarském kraji.

V kategorii informační počin v poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb získala hlavní cenu Krajská vědecká knihovna v Liberci za dlouholetou úspěšnou realizaci projektu Děti čtou nevidomým dětem. Zvláštní ocenění a diplom získala Městská knihovna Sedlčany.

Při slavnostním udílení cen Knihovna roku byl vyhlášen také výsledek soutěže o titul MARK 2017, který uděluje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR s cílem podpořit a ocenit mimořádné tvůrčí aktivity mladých pracovníků knihoven, případně studentů oboru ve věku do 35 let.

Cenu MARK 2017 letos získala Linda Jansová (dříve Skolková) za tvorbu portálu Studijní pomůcky pro knihovníky. Kolegyni Lindě, která je členkou redakce časopisu Ikaros (a byla dlouhá léta i naší výkonnou redaktorkou) a aktuálně je i šéfredaktorkou Bulletinu SKIP, gratulujeme! :)

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
registration login password