Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Vychází nová hvězda informační vědy

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Vychází nová hvězda informační vědy

0 comments
Redakci Ikara se konečně podařilo získat exkluzivní rozhovor s osobností, jejíž jméno si v teorii informace buduje čím dále silnější postavení, jedná se o osobu, jejíž aktivita udivuje všechny instituce, s kterými dosud spolupracovala.

Její dosavadní úspěchy naznačují, že se brzy zařadí vedle takových odborníků jako byl Shannon, Ranganathan, Tobolka, možná, a to nechci předbíhat, i Dewey. Představujeme vám slečnu Kristýnu Houdkovou.

Ikaros: Jaký je váš názor na teorii informace?

KH: Co je to informace?

Ikaros: Správná připomínka. Pohybujeme se ve filozofickém prostředí, redakce Ikara se přiklání k definici, že informace je jakýkoliv nový poznatek.

KH: Třeba dům.

Ikaros: To je odvážné tvrzení. Vrhá zcela nové světlo na dosavadní chápání pojmu informace. Můžete nám prozradit o jakou teorii se opíráte? Pravděpodobně se jedná jeden z posledních publikovaných článků v odborném tisku. Dle teorie, kterou zastává Ikaros, zůstaneme-li ještě u tohoto přirovnání, by informací byla spíše zpráva o domě.

KH: Jak to?

Myslím, že jsme našim čtenářům poskytli celou řadu podnětů k přemýšlení.
Děkujeme za rozhovor.

Připomínám, že Kristýně Houdkové je 5 let, ale budou-li její předpoklady pro informační činnost vzrůstat, zařadí se mezi guruy oboru.

Klíčová slova: 
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
JONÁKOVÁ, Karolina. Vychází nová hvězda informační vědy. Ikaros [online]. 1998, ročník 2, číslo 11 [cit. 2024-05-21]. urn:nbn:cz:ik-10493. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10493

automaticky generované reklamy