Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

V soutěži Biblioweb zvítězila opět knihovna v Ústí nad Orlicí

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

V soutěži Biblioweb zvítězila opět knihovna v Ústí nad Orlicí

0 comments
Autoři: 

Městská knihovna v Ústí nad Orlicí obhájila loňské prvenství v soutěži o nejlepší knihovnickou prezentaci na Internetu - Biblioweb 2004. Rozhodla o tom čtyřčlenná porota v čele s Alešem Brožkem ze Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem. Ústeckorlická knihovna současně zvítězila kategorii knihoven v obcích do 20 tisíc obyvatel. V konkurenci 22 knihoven dostala 194 bodů z 240 možných a předstihla tak o pouhých půl bodu Studijní a vědeckou knihovnu v Hradci Králové, která obsadila první místo v kategorii odborných knihoven a knihoven v obcích nad 20 tisíc obyvatel, a o jeden bod Městskou knihovnu Chrudim. Stránky čtvrtého v pořadí Středisko knihovnických a kulturních služeb v Chomutově byly oceněny za přístupnost pro těžce zrakově postižené podle Blind Friendly Web.

Webové prezentace knihoven byly hodnoceny podle těchto kritérií: kvalita z obsahového hlediska, aktuálnost publikovaných informací, design stránek, možnosti komunikace stránek s uživatelem, míra přizpůsobení stránek těžce zrakově postiženým uživatelům a písemná koncepce webu. Za každé kritérium zúčastněná knihovna mohla získat jeden až deset bodů.

Na slavnostním večeru konaném 29. března 2004 v rámci konference Internet ve státní správě a samosprávě 2004 byly třem zmíněným knihovnám předány tyto ceny: roční přístup do databáze TamTam/Anopress (Hradec Králové), přístup do tří databází České tiskové kanceláře - Biografie, Země světa a Česká republika (Ústí nad Orlicí) přístup do encyklopedické databáze COTO.JE (Chomutov).

Výsledek všech knihoven, které letos soutěžily, a pravidla Bibliowebu najdete na http://skip.nkp.cz/akcBMIbweb04.htm.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. V soutěži Biblioweb zvítězila opět knihovna v Ústí nad Orlicí . Ikaros [online]. 2004, ročník 8, číslo 4 [cit. 2024-02-24]. urn:nbn:cz:ik-11521. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/11521

automaticky generované reklamy
registration login password