Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

V krajské knihovně [Vysočiny] létají výpovědi

Napsal uživatel Mgr. Linda Skolková dne 15. Květen 2006 - 7:48.

V deníku Mladá fronta Dnes, 6. 5. 2006, vydání Vysočina, s. B2, mne zaujal jmenovaný článek. Poněvadž v jiných krajských mutacích ho nenajdete, cituji z něj:

Havlíčkův Brod (vok) - V Krajské knihovně Vysočiny to v posledních dnech vře. Zaměstnankyně posílají na ředitele stížnost, ten úder vrací a rozdává výpovědi. Do napjaté situace se musel coby zřizovatel vložit krajský úřad.

Dusno začalo v knihovně být v posledních měsících. Několik knihovnic sepsalo žádost o řešení problémů přímo hejtmanovi Miloši Vystrčilovi.

V dokumentu, který kraj posuzuje jako stížnost, poukazují na podle nich váznoucí komunikaci mezi zaměstnanci, špatné vedení organizace i na chyby v řízení a rozdílné uvažování o budoucnosti knihovny.

„Záležitost ještě šetříme, příští týden ji uzavřeme a předáme hejtmanovi. Ten spolu s radními rozhodne, co bude dál,“ informoval vedoucí krajského odboru kultury Horymír Kubíček.

Podle předběžných závěrů ovšem kraj neshledal na straně ředitele Tomáše Gece žádné pochybení. Utvrdila ho v tom i tvrdá ekonomická data. „Když bych to měl porovnat, je to jedna z nejlepších firem v kraji,“ vyzdvihl Kubíček. Ředitel Tomáš Gec ovšem oficiální závěry předběhl a ve čtvrtek rozdal čtyřem zaměstnankyním výpovědi.

„K takovému kroku má jako ředitel samozřejmě právo. Odůvodnil to změnami ve struktuře a propuštěním kvůli nadbytečnosti a úspoře,“ popsal Kubíček. „Myslím, že spojovat výpovědi se stížností v tomto případě nelze,“ doplnil.

(...)

PhDr. Ivo Brožek

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.