Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Tip na dárek: akční figurka knihovnice!

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Tip na dárek: akční figurka knihovnice!

0 comments
Autoři: 

Vánoce už jsou sice za námi, ale dobrých tipů na zajímavé vánoční (nebo třeba narozeninové) dárky není nikdy dost. A pokud máte doma nějakou ratolest, která má ráda akční figurky a zároveň má vřelý vztah ke knihám, máme pro vás ideální dárek: akční figurku knihovnice!

Akční figurka knihovnice Nancy Pearl
Akční figurka knihovnice Nancy Pearl (zdroj)

Ale pozor, není to žádná fotomontáž nebo nějaký "fejk". Jedná se o reálnou akční figurku reálné americké knihovnice a literární kritičky Nancy Pearl, která léta působila v Seattle Public Library, je autorkou mnoha knih a poměrně známou popularizátorkou čtení, knih a knihoven.

Figurku v roce 2003 vytvořila společnost Archie McPhee a během jediného týdne se prodalo na 28.000 „akčních knihovnic“. K dispozici je dokonce i deluxe set s počítačem a knižním vozíkem!

Akční figurka knihovnice - deluxe edice
Akční figurka knihovnice - deluxe edice (zdroj)

U nás v redakci zásoby akčních figurek Nancy Pearl bohužel nemáme, takže pokud byste měli o figurku zájem, musíme vás odkázat na internet (např. na Amazon či eBay). Nicméně doufáme, že se podobného zpracování časem dočkají i naše knihovnické osobnosti a nejpozději do roka a do dne budou mít všechny dobré knihovnické e-shopy v nabídce i akční Zlatu Houškovou nebo akčního Víta Richtera!

Hodnocení: 
Průměr: 4.6 (hlasů: 8)
RYLICH, Jan. Tip na dárek: akční figurka knihovnice!. Ikaros [online]. 2016, ročník 20, číslo 13 [cit. 2024-06-20]. urn:nbn:cz:ik-17935. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/17935

automaticky generované reklamy
registration login password