Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Tajemství renesančního domu

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Tajemství renesančního domu

0 comments

V Jindřichově Hradci se již nemusíte bát naprostého odříznutí od Sítě. Nejste-li zrovna studenty Fakulty managementu Jihočeské univerzity, což se některým z nás může přihodit, nezoufejte. Můžete využít služeb "DIVIZE INTERNETU" společnosti ENVI (Společnost pro ekologické, obchodní a projekční služby), sídlící v jednom z nejkrásnějších renesančních domů na hradeckém náměstí (nám. Míru 138). Najdete ho snadno podle sgrafit a podloubí.

envi2.jpg

Denně od 10 do 16 hodin (v pátek o něco méně) zde můžete surfovat, mailovat nebo cokoliv jiného za příjemných a zcela adekvátních 42 Kč za hodinu.

K dispozici jsou vám zde tři počítače (Pentium 133, Windows 95), s nezbytným softwarem pro brouzdání sítí a mailování (Netscape Navigator, Pegasus Mail, telnet...).

S připojením je to trošku slabší - síť BohemiaNet, 64 Kb/s (nutno brát s rezervou, především v pondělí ráno). Oproti 34 MB/s dost bída, ale dá se to vydržet - vyhlídka na renesanční arkády a tak...

Spol. ENVI je současně jedním (největším, pokrývá dvě třetiny regionu) ze tří poskytovatelů Internetu v Jindřichově Hradci. Připojení poskytuje jak právnickým osobám, tak soukromníkům, a to jak dial-up, tak pevné linky. V současné době má asi 70 klientů. Mezi další činnosti v oblasti Internetu patří tvorba WWW dokumentů, prodej hardware a software a odborné literatury.

envi1.jpg
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
JONÁKOVÁ, Karolina. Tajemství renesančního domu. Ikaros [online]. 1997, ročník 1, číslo 5 [cit. 2024-02-27]. urn:nbn:cz:ik-10064. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10064

automaticky generované reklamy
registration login password