Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Systém M-CAST (Multilingual Content Aggregation System - Vícejazyčný systém agregace informací) (Marie Balíková, Petr Strossa)

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Systém M-CAST (Multilingual Content Aggregation System - Vícejazyčný systém agregace informací) (Marie Balíková, Petr Strossa)

0 comments
Autoři: 

Marie Balíková

O systému M-Cast promluvila paní M. Balíková z Národní knihovny ČR, které systém představila a uvedla jeho možnosti a výhody. Na několika studentských dotazech ukázala funkce systému, včetně vícejazyčné funkcionality a využití MDT ke zpřesnění dotazu. Při testování na zkušebních dotazech narazili v Národní knihovně i na pár problémů, které pomohou M-CAST do budoucna vylepšit. Dále pan P. Strossa z VŠE Praha vysvětlil český lingvistický modul, který byl vytvořen aplikací portugalské technologie a jako předloha sloužil polský lingvistický modul. Použití portugalské technologie jednoduše popsal a celou prezentaci zakončila paní M. Balíková přímo ukázkou z živého fungujícího systému. Vše fungovalo pěkně.

(text konferenčního příspěvku)

(bs)

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Systém M-CAST (Multilingual Content Aggregation System - Vícejazyčný systém agregace informací) (Marie Balíková, Petr Strossa). Ikaros [online]. 2007, ročník 11, číslo 5/2 [cit. 2020-12-05]. urn:nbn:cz:ik-12508. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12508

automaticky generované reklamy
registration login password