Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Svět informací - odborné monografie a referenční příručky online z vydavatelství Oxford University Press (Annika Lindermann)

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Svět informací - odborné monografie a referenční příručky online z vydavatelství Oxford University Press (Annika Lindermann)

0 comments
Autoři: 

Annika Lindermann Annika Lindermann je obchodní zástupcem OUP pro východní Evropu a představila zavedené a nově přicházející produkty. V současnosti se např. pracuje na monumentálním díle Oxford English Dictionary, v tištěné verzi by měl vyjít v r. 2017, ale online už brzy - tedy části, které jsou už připraveny. Z hlediska licenční politiky OUP dává přednost předplatnému, ale některé publikace je možné si i "koupit" (perpetual access). Byly představeny dvě řady Oxford scholarship online, Oxford reference online. Scholarship online nabízí 1200 publikací rozdělených do 7 kolekcí. Oxford reference je zajímavá např. tím, že obsahuje časové řady - propojení na relevantní části kolekce podle data, také výběr relevantních www zdrojů. Byly představeny vlastnosti platformy (e-books jsou zpřístupněny jako HTML stránky): vyhledávání, řazení, export záznamů, prolinkování mezi citacemi ad. Dozvěděli jsme se, že kolekce jsou aktualizovány 4x ročně, což znamená, že může dojít k prodlení před tím, než bude publikovaná kniha dostupna online.
Mezi nové produkty patří kolekce zdrojových textů k osvícenství (momentálně obsahuje dopisy od 3500 osobností), které jsou seřazeny a propojeny do homogenní sbírky a obohaceny o dodatečné informace. Materiály jsou dostupny v originále i anglickém překladu a samozřejmě propojeny do ostatních produktů OUP, např. encyklopedií pro biografická hesla.
Oxford Music Online, Oxfort art online - jsou to spíše portály o světové hudbě či umění, které budou znovu-otevřeny v srpnu 2007 spolu s novou platformou. Dalším produktem jsou mnohojazyčné slovníky Oxford Language Dictionaries Online, zdroj pro učitele, překladatele a studenty cizích jazyků.

(text konferenčního příspěvku)

(rca)

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Svět informací - odborné monografie a referenční příručky online z vydavatelství Oxford University Press (Annika Lindermann). Ikaros [online]. 2007, ročník 11, číslo 5/2 [cit. 2022-11-28]. urn:nbn:cz:ik-12538. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12538

automaticky generované reklamy
registration login password