Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Stránky, které mohou přijít vhod

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Stránky, které mohou přijít vhod

0 comments
Autoři: 
Netušíte, jak se dostat do místa, o němž jste dosud nikdy neslyšeli? Do jisté míry vám pomohou sady map Geodézie přístupné online, které jsou roztříděné podle budoucích krajů (?) a dále podle okresů. Ve vybraných městech lze pak najít ulici nebo instituci. Vzhledem k charakteru souborů se musíme při stahování obrnit trpělivostí.
K podobným účelům jako předchozí odkazy lze využít i další referenční zdroj, který oceníme v elektronické podobě, zvláště je-li volně přístupný: hledání poštovních směrovacích čísel obcí ČR a pražských ulic a obráceně, a to v rychlém tempu i v síťové špičce. Pod rozverným jménem Google se skrývá výjimečný vyhledávací nástroj, který jak relevancí nalezených informací, tak rychlostí mnohanásobně předčí mnohé renomované vyhledávače. Služba zatím funguje v testovacím režimu, proto se neděste, pokud vás výsledky zrovna neoslní.
Díky projektu University of Wisconsin Historie kartografie je možné si prohlédnout výběr z unikátní sbírky digitalizovaných map od středověku až do 20. století.
Dominanty jižních Čech se nyní důstojně prezentují i na Internetu. Na serveru společnosti ENVI naleznete regionální stránkyJindřichova Hradce a Třeboně v shodné, velmi příjemné úpravě s nejdůležitějšími informacemi o obou městech. Informační agentura Anopress připravuje aktuální zpravodajství, informace a odkazy na zdroje z řady oborů, informační databanku - fulltextové prohledávání tisku a mnoho dalších zajímavých a užitečných služeb.
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Stránky, které mohou přijít vhod. Ikaros [online]. 1998, ročník 2, číslo 7 [cit. 2024-06-16]. urn:nbn:cz:ik-11115. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/11115

automaticky generované reklamy