nejpozdější
V posledním konferenčním příspěvku dnešního dne se Jan Mottl ze společnosti AiP Safe věnoval oblasti dlouhodobého uchovávání dat a dokumentů (LTP) v rámci projektu Národní digitální knihovny (NDK).
VíceRosetta je komerčním nástrojem pro dlouhodobé uchování digitálního kulturního dědictví. Mezi hlavní funkce patří sběr, správa a archivace digitálních sbírek.
VícePřednášející Joanna Pawliniak z Wrocław University Library vystoupila namísto svého kolegy Adama Żurka a promluvila o digitalizaci kulturního dědictví v Polsku. Současná situace v této oblasti totiž není ani z daleka příznivá.
VíceTomáš Psohlavec ze společnosti AiP Beroun si připravil příspěvek nazvaný "Manuscriptorium v nových souvislostech". Manuscriptorium je Evropská digitální knihovna psaného kulturního dědictví. Projekt běží již 11 let a probíhá ve spolupráci s Národní knihovnou ČR.
VíceO uchovávání kulturního dědictví pohovořil také Martin Katuščák z Žilinské univerzity. Na projektu od roku 2002 spolupracují i se Slovenskou národní knihovnou, a to mimo jiné formou výuky bakalářů a magistrů na Katedře mediamatiky a kulturního dědictví na Fakultě humanitních věd ŽU. Asi vejvětším výsledkem vzájemné spolupráce je projekt Pamäť Slovenska.
VíceMartin Lhoták z Knihovny Akademie věd ČR pohovořil o projektu České digitální knihovny, který řeší s Národní knihovnou. Hlavním cílem projektu je vytvoření digitální knihovny, dalšími cíly jsou systémy Kramerius, RDflow a ProARC.
VícePrvní příspěvek posledního konferenčního dne si připravil Tomáš Svoboda z Národní knihovny ČR. Tématem jeho příspěvku byl projekt Národní digitální knihovny.
Více