Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Registrace účastníků na INFORUM 2004 zahájena

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Registrace účastníků na INFORUM 2004 zahájena

0 comments
Autoři: 

Příprava konference INFORUM 2004, která se koná 25.-27. května 2004 v Praze, vstoupila do další fáze. Počínaje dneškem se mohou zájemci o účast registrovat na jejích webových stránkách. Není na místě otálet - po loňských zkušenostech lze předpokládat, že se kapacita konference (zhruba 650 osob) i tentokrát naplní během března. Připomeňme, že standardní vložné činí 3370 korun (v případě úhrady do 26. března pouze 2556,-). Účastníci ze škol, zdravotnických zařízení, neziskových organizací, veřejné správy, akademických a veřejných knihoven registrovaných MK ČR/SR zaplatí 2434,- (resp. 1825,- v případě úhrady do 26. března).

Program Infora má již definitivní podobu. Plánováno je 63 příspěvků rozdělených do devíti tematických sekcí (včetně plenárního zahájení). Dvacet přednášejících přijede ze zahraničí - celebritou číslo jedna je letos Marydee Ojala, editorka časopisu EContent. Většina komerčních prezentací je zařazena do sekce Trendy a novinky v nabídce elektronických informačních zdrojů, která tvoří jádro programu, a dále do nové sekce Elektronické knihy: hrozba, nebo doplněk tradičních dokumentů?.

Z několika původně uvažovaných workshopů se uskuteční 24. května nakonec jeden - týká se archivace dokumentů zpřístupněných na webu. Chybět tak bude tradiční workshop o digitalizaci historických fondů.

Při pohledu na nominace na Cenu INFORUM 2004 lze oprávněně nabýt dojmu, že se v oblasti elektronických informačních zdrojů o ledna 2003 v Česku a na Slovensku toho příliš převratného nestalo. Příslovečnými výjimkami jsou Infozdroje.cz, Memoria a Portál veřejné správy. Další favorit - slovenský oborový portál InfoLib - zatím prožívá porodní bolest, a tak na hodnocení je přilíš brzy. O mnohém svědčí i to, že zatímco loni se sešlo 21 návrhů, letos pouze patnáct (z toho pět slovenských a jeden česko-slovenský). Je s podivem, že mezi nominacemi chybí např. Portál STM, projekty DODO (dodávání elektronických dokumentů z fondu Národní knihovny ČR) a elektronické Pedagogické knihovny či virtuální ekonomické knihovny Econlib. S trochou propagačního úsilí by měly při letošní konstelaci sil jistě naději na úspěch. Výsledky ankety budou vyhlášeny 26. května na společenském večeru.

Na doprovodné výstavě se představí celkem 27 firem (z toho 15 zahraničních) nabízející rozličné informační produkty (viz jejich seznam a umístění stánků). Vedle inforovských matadorů (např. Ovid, Dialog, KP-Sys aj.) zde najdeme i několik nováčků - patří k nim Grada, Nielsen Bookdata a Knovel.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Registrace účastníků na INFORUM 2004 zahájena. Ikaros [online]. 2004, ročník 8, číslo 3 [cit. 2023-05-31]. urn:nbn:cz:ik-11512. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/11512

automaticky generované reklamy
registration login password