Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Recyklace spotřebičů Apple ve Španělsku

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Recyklace spotřebičů Apple ve Španělsku

0 comments
Autoři: 

Při nedávné návštěvě Španělska jsem si všiml nezvykle velkého počtu kontejnerů na podivný odpad. Jelikož jsem nedávno sám pořídil tablet s jablíčkem, symbol na popelnici mi přišel nejen podezřelý, ale přímo urážlivý. A tak mi to nedalo spát.

Nových kontejnerů s ohryzkem si v Barceloně nemůžete nevšimnout. Jsou na každém rohu. Nových kontejnerů s ohryzkem si v Barceloně nemůžete nevšimnout. Jsou na každém rohu.
Nových kontejnerů s ohryzkem si v Barceloně nemůžete nevšimnout. Jsou na každém rohu…

Jsou Španělé tak náruživými uživateli výrobků Apple, a obnovují svůj strojový park tak často, že potřebují tak velké kontejnery na své telefony Apple iPhone 1, 1G, 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, 5S a možná i 6, iPody, iPady, Apple TV a všechny další výrobky se symbolem jablka, které už neunesou nároky moderní doby? Stojí za tím snaha nastartovat ekonomický rozvoj - zvláště dnes, kdy v katalánské metropoli všude vlají vlajky coby symbol odtržení od zaostalého zbytky Španělska?

Těžko říci. Nicméně po troše pátrání jsem narazil na úplně jiný potenciální důvod - možná, že jde jen o snahu nakojit bezedný žaludek známé postavy, bez které si ani novodobou historii nedokážeme představit. Klikněte SEM a odhalte, kdo to je!

Hodnocení: 
Průměr: 2 (1 hlasování)
FARKAS, Pavel. Recyklace spotřebičů Apple ve Španělsku. Ikaros [online]. 2015, ročník 19, číslo 13 [cit. 2024-05-29]. urn:nbn:cz:ik-17649. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/17649

automaticky generované reklamy