Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Pozvánka na seminář Digitalizací k ochraně kulturního dědictví

Napsal uživatel Jan Rylich dne 7. Červenec 2016 - 21:17.

Vážení čtenáři, v úterý 12. července 2016 se bude ve Vzdělávacím centru Národní technické knihovny konat seminář věnovaný digitalizaci tiskovin, fotografií, map a zvuku s názvem Digitalizací k ochraně kulturního dědictví.

Seminář se bude věnovat řadě témat, například jaké jsou cíle digitalizace a jaký je její stav v ČR, jakým způsobem se digitalizace financuje, jak digitalizovaná data zpřístupnit a archivovat a kde výsledky digitalizace hledat.

Panelové diskuse se zúčastní Andrea Miranda z Digitálního repozitáře Ústřední knihovny Univerzity Karlovy, Michal Indrák, vedoucí Odboru digitalizace v Moravské zemské knihovně v Brně, Zuzana Kvašová, ředitelka Odboru digitálních fondů Národní knihovny České republiky a Martin Novák ze společnosti EXON.

Seminář je součástí cyklu doprovodných aktivit mezinárodní konference DIGI 2016 – Digitální technologie a kulturní dědictví připravované pod záštitou Pavla Bělobrádka, místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace a Daniela Hermana, ministra kultury ČR.

Podrobnější informace o semináři jsou k dispozici na webových stránkách Omnium, o.s. či v pozvánce v .pdf. Registrovat se můžete na e-mailové adrese registrace@omniumos.cz.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.