Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Pozvánka na seminář Autorské právo v praxi III.

Napsal uživatel Jan Rylich dne 30. Květen 2016 - 21:17.

Vážení čtenáři, ve středu 8. června 2016 se bude v přednáškovém sále Ústavu teorie informace a automatizace Akademie věd ČR konat seminář Autorské právo v praxi III.

Cílem semináře je poskytnout informace a umožnit diskuzi k problematice současných forem publikování vědecké a odborné literatury a způsobů její distribuce (prodeje, online distribuce, půjčování apod.). Obsah semináře je inspirován avizovaným záměrem Evropské komise, zveřejněným ve Sdělení z prosince 2015.

Obsahem Sdělení je směřování k modernějšímu a evropštějšímu rámci v oblasti autorského práva. Evropská komise se v rámci unijní harmonizace autorského práva hodlá zabývat mj. otázkami, jak podpořit dálkový přístup k dílům uchovávaným ve vědeckých a akademických knihovnách a jak usnadnit digitalizaci děl na trhu nedostupných a jejich zpřístupnění, a to v celé EU.

Seminář se ale dotkne i techničtějších problémů, které vydávání publikací v elektronické podobě a zejména digitální zpřístupňování publikací dříve vydaných klasicky tiskem provázejí. Samostatné bloky tak přiblíží průběh konkrétních projektů digitalizace starších titulů, a jejich zpřístupňování s ohledem na autorskoprávní aspekty a využití nástrojů kolektivní správy autorských práv.

Seminář je určen zejména pracovníkům knihoven, archivů a muzeí, ale také vydavatelům, redaktorům a dalším odpovědným pracovníkům redakcí a vydavatelských domů, dále pak právníkům zaměřeným na oblast duševního vlastnictví a další zainteresované veřejnosti.

Bližší informace o programu semináře a registrační formulář naleznete ZDE. Účastnický poplatek činí 1 190,- Kč + DPH. Pozor: Pokud do poznámky u registračního formuláře uvedete heslo „IKAROS“, bude Vám účtován o více než třetinu nižší účastnický poplatek (po slevě bude činit 790,- Kč bez DPH – sleva bude odečtena manuálně na faktuře, kterou Vám zašlou organizátoři).

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.