Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Pomáháme vědcům znovu objevovat knihovní fondy (Paul Day)

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Pomáháme vědcům znovu objevovat knihovní fondy (Paul Day)

0 comments
Autoři: 

Roli akademických knihovníků ohrožuje několik bezprostředních faktorů. Výzkumné praktiky studentů se liší, uživatelé chtějí data „tady a teď“, a spokojí se i s informací, která není nejlepší. Na knihovnících naopak je, aby uživatelům doporučili vysoce kvalitní nástroje a zdroje sloužící k optimalizaci výzkumných standardů.

Společnost CABI si klade za cíl uplatňovat expertní znalost pro řešení problémů souvisejících s hladovějící populací, tj. v zemědělství, zdravotnictví a v řadě problémů životního prostředí. Organizace si klade za cíl spolupracovat s knihovníky v jejich poslání zprostředkovávat analyzovanou a organizovanou znalost pro potřeby výzkumu.

Zástupce společnosti CABI, Paul Day

Zástupce společnosti CABI, Paul Day

Na letošním Inforu CABI reprezentoval odborník na marketing a komunikaci Paul Day. Společnost podle jeho slov klade důraz na výzkum sociálních médií v rukou výzkumníků. Informoval o probíhajícím projektu, který analyzuje zvyklosti uživatelů, jaký typ informací hledají a jak k nim přistupují. „Od výzkumu si slibujeme, že díky němu dokážeme plně uspokojit jejich potřeby.“

Na blogu společnosti je možné získat další informace a diskutovat o hlavních současných problémech v zemědělství (zejména pěstování plodin) a chovatelství, stejně jako o doplňkových tématech jako je antropologie či turismus.

(pfar)

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Pomáháme vědcům znovu objevovat knihovní fondy (Paul Day). Ikaros [online]. 2012, ročník 16, číslo 5/2 [cit. 2024-05-23]. urn:nbn:cz:ik-13900. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13900

automaticky generované reklamy
registration login password