Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Pokročilé nástroje pro odkrytí neviditelného webu (Karen Blakemanová)

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Pokročilé nástroje pro odkrytí neviditelného webu (Karen Blakemanová)

0 comments
Autoři: 

Karen Blakemanová K. Blakemanová z RBA Information Services se ve svém příspěvku zaměřila na metody, které mohou vést k lepším výsledkům při vyhledávání na webu. Zdůraznila následující tipy či triky pro praxi s tím, že se jedná o známé, ale neprávem opomíjené funkcionality, nástroje:

  • používat všechny možnosti rozšířeného vyhledávání (flexe, rozšíření a zpřesnění, vyhledávání jen na některách stránkách nebo v určítých typech dokumentů)
  • vyhledávání ve více vyhledávačích, protože každý je jiný a pokrývá jiné dokumenty v jiném rozsahu, má rozdílné algoritmy hodnocení revelance a umístění na stránce apod.; využít i "porovnávací vyhledávače", které umožňují paralelní vyhledávání (např. Thumbshots Ranking, Dogpile.com) nebo vyhledávání z jediného formulářového pole (jako příklad: Trovando.it)
  • nevyhledávat jen text, ale i jiné typy domumentů, např. obrázky, video, prezentace ad.
  • používat specializované vyhledávací nástroje (Technorati nebo Blinkx ad.), a to i za pomoci metavyhledávačů a databází (např. GoshMe.com)
  • používat alternativní odkazy, které vyhledávače nabízejí
  • využívat seznamy hodnocených nebo výběrových odkazů (např. BUBL).

(text přednášky)
(JaS)

 

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Pokročilé nástroje pro odkrytí neviditelného webu (Karen Blakemanová). Ikaros [online]. 2006, ročník 10, číslo 5/2 [cit. 2024-05-30]. urn:nbn:cz:ik-12123. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12123

automaticky generované reklamy
registration login password