Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Podpora českého vědeckého výzkumu a jeho managementu s využitím nástrojů SciVal firmy Elsevier (Piotr Golkiewicz)

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Podpora českého vědeckého výzkumu a jeho managementu s využitím nástrojů SciVal firmy Elsevier (Piotr Golkiewicz)

0 comments
Autoři: 

„Měníme se z klasického vydavatele, protože se věda stává byznysem tak, jako každý jiný byznys.“ začal svou přednášku graduovaný chemik Piotr Golkiewicz. Co podle řečníka potřebujeme, je uvědomit si, jak tuto situaci zvládnout, a jak cílit mezinárodní spolupráci. P. Golkiewicz citoval studii The Royal Society (2011), dle které stoupá mezinárodní vědecká spolupráce. Kromě té klade velký důraz také na mobilitu.

Piotr Golkiewicz hovořil o vědě, byznysu i produktech firmy Elsevier

Piotr Golkiewicz hovořil o vědě, byznysu i produktech firmy Elsevier

P. Golkiewicz dále představil aktivity firmy Elsevier, které odpovídají na společné potřeby informačních pracovníků a zaměřil se na datamining ve vědecké sféře. Z posílení mezinárodní spolupráce může benefitovat mnoho institucí. Pokud totiž organizace uveřejní výsledky svých výzkumů (jako příklad uvádí John Hopkins University), může se těšit zájmu dalších kvalitních výzkumníků, kteří budou výsledky organizace přilákaní.

Na základě dat citační a abstraktové databáze Scopus vyvinula firma Elsevier novou generaci nástrojů. Ty jsou zahrnuté v rámci SciVal sady produktů a svým uživatelům poskytují komplexní a integrované řešení, které jim pomůže vyhodnotit, vytvořit a realizovat strategie výzkumu a výkonnostního hodnocení.

(pfar)

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Podpora českého vědeckého výzkumu a jeho managementu s využitím nástrojů SciVal firmy Elsevier (Piotr Golkiewicz). Ikaros [online]. 2012, ročník 16, číslo 5/2 [cit. 2024-05-19]. urn:nbn:cz:ik-13895. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13895

automaticky generované reklamy
registration login password