Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Velké plány a dohánění restů

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Velké plány a dohánění restů

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

čas utíká jako splašený, podzim se pomalu ale jistě proměnil v zimu, a předvánoční výzdobu v obchodech a na ulicích už bereme v podstatě jako samozřejmost. Poslední týdny roku ale nejsou jen obdobím předvánočních nákupů nebo těšení se na rodinu, dárky či volno v práci; závěr roku je ideální dobou k ohlédnutí se do minulosti – a stejně tak i k vymýšlení plánů do budoucnosti.

A protože na prosinec plánujeme poměrně velké změny, které zatím s dovolením ponechám zahalené rouškou tajemství, v listopadovém čísle jsme se rozhodli věnovat se dohánění restů – tedy konferencím, akcím a tématům, na které během roku nebyl z různých důvodů čas. Mezi takové patří například lednová konference New Media Inspiration 2014, kterou jsem začal zpracovávat už začátkem roku, ale článek po únorovém selhání techniky zmizel v datovém propadlišti dějin a už jsem se k němu od té doby nedostal.

Podobný osud postihl i článek z konference MedTel 2013, který mi sice přišel od autora e-mailem, ale po ztrátě dat, cca dvouměsíčním provizoriu na starém notebooku a následné reinstalaci nového počítače jsem na něj bohužel zapomněl. V neposlední řadě je nejvyšší čas připomenout si červnovou komunitní konferenci KOKON 2014, kterou pořádali studenti UISK a kterou časopis Ikaros jako hlavní mediální partner i streamoval na internet.

Kromě zmiňovaných restů se ale můžete těšit i na další zajímavé články a reportáže, jako je například článek z konference KRE 14 na téma "Strategické řízení výzkumu a role bibliometrických údajů", seminář s názvem Interkulturní knihovnictví, či brněnský seminář Průmyslové právo v praxi zaměřený na inovační metodu TRIZ.

Dále si představíme knihu Thomase A. Szlezáka: Za co vděčí Evropa Řekům, vypravíme se na workshop IIIF v Kodani zaměřený na vývoj protokolu IIIF (International Image Interoperability Framework) a podíváme se na seminář Evergreen v českých knihovnách 2014.

V neposlední řadě bychom rádi upozornili, že před několika dny začalo druhé kolo soutěže s projektem StaréMapy.cz. První kolo proběhlo v březnu a dubnu minulého roku, přičemž odezva uživatelů byla velmi pozitivní. Druhé kolo soutěže pokračuje až do 31. ledna 2015 a tři nejaktivnější uživatelé mohou získat zajímavé ceny.

Příjemné listopadové čtení,

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. Velké plány a dohánění restů. Ikaros [online]. 2014, ročník 18, číslo 11 [cit. 2022-10-03]. urn:nbn:cz:ik-14293. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/14293

automaticky generované reklamy
registration login password