Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Past na lenocha

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Past na lenocha

0 comments
Zeptáte-li se dnes kohokoli ze svého okolí, co bylo největším vynálezem v dějinách lidstva, rozhlédne se dotázaný kolem sebe a ... máte ho! Ne že by vám neodpověděl, právě naopak. Nejprve se zamyslí, potom se rozhlédne kolem sebe a vyhlížeje z okna na rušnou ulici vykřikuje: parní stroj, automobil, elektřina, umělé osvětlení, umělé vlákno, umělé oplodnění... no, pak se trochu zarazí znovu se rozhlédne a znovu nabere dech: lednička, automatická pračka, topinkovač, vysavač, elektrická dečka, kolíček na prádlo, pak se podívá na vlastní stůl a vítězoslavně zvolá: Výpočetní technika! Pokud je váš dotázaný navíc jen trochu vzdělaný nebo se alespoň za takového považuje, následuje zpravidla dlouhá přednáška o přednostech výpočetní techniky a výčet nejméně sto padesáti oborů, do kterých tato šílenost zasáhla. Po krátké pauze a mnohoslibném tvrzení, že to ještě není zdaleka všechno, následuje přibližně stejně dlouhá přednáška o možnostech výpočetní techniky v budoucnosti po aplikaci nových vývojových trendů a metod. Pokud budete mít hodně velkou smůlu, neboť váš dotázaný je náhodou skutečně vzdělaný, následuje po bodu č. 2 bod 3, kde budete podrobně seznámeni se současným vývojem výpočetního šílenství v oblasti plánovaného rodičovství a moderní gynekologie.

Upřímně řečeno, domnívám se, že počítač vynalezl největší lenoch na světě, aby tak umožnil dalším lenochům pohodlně - a přitom moderně - lenošit. Třeba taková moderní sekretářka-lenoška. Již žádné úmorné bušení do stroje zn. Consul, ale pohodlné klapání do ergonomicky vyřešené klávesnice zn. Chicony W95/NT. Opravná bílá vodička pomalu tuhne v šuplíku. Překlepy opraví kliknutím na patřičnou ikonku v textovém editoru.

Páni doktoři dnes místo lechtajícího prohmatávání doprovázeného duchaplnými dotazy a vševědoucím výrazem prostě strčí oběť-pacienta do tomografu a čekají, až na druhé straně tunelu vylezou pacient i výsledky, v horším případě pak ještě použijí expertní systém DOCTOR 3.1, který jim tyto údaje zpracuje a vysvětlí.

Dětská hřiště osaměla. Proč by se mladí lenoši namáhali chodit na hřiště, když mají všestrannou hračku doma!

Mladé lovkyně mužských srdcí si nešpiní prsty novinovým tiskem při prohlížení seznamovacích inzerátů "On hledá ji", ale jednoduše sednou k počítači a na pár kliknutí získá až 20 obětí! Již žádné vysedávání po kavárnách, drahé dámy, vaše problémy vyřeší PC PARTNER 2.0! Nemáte-li dost, zkuste seznamku na Internetu. Pokud snad nenajdete partnera, možná se vám alespoň podaří prodat staré šaty do tanečních nebo vyměnit stan za kočárek.

Můj otec přestal chodit do hospody hrát mariáš, protože si ho teď pohodlně rozdá na počítači a porážky ho navíc nic nestojí, jen mu RUZICKA SOFTWARE přednese smutnou melodii. A pivo si stejně může koupit cestou domů v supermarketu, mají tam teď ty nové pokladny TOSHIBA...

Ráda bych na tomto místě ještě pokračovala ve výčtu všech nectností, které s sebou tento vynález přinesl, mohla bych také poplivat celou obec uživatelů-lenochů, ale...

Tento text je psán s občasnou pomocí textového editoru WordPerfect 5.1, Word 7.0 a HTML editoru, a to vše s laskavým dovolením mého PC ESCOM Primo P-100, tak bych si to s nimi, jak jistě pochopíte, nerada rozházela.


V Praze 25. 8. 1993, aktualizováno 7.6.1997

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
JEDLIČKOVÁ, Petra. Past na lenocha. Ikaros [online]. 1997, ročník 1, číslo 4 [cit. 2023-05-31]. urn:nbn:cz:ik-10046. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10046

automaticky generované reklamy