Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Padesát tisíc hlasů pro nejoblíbenější knihu

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Padesát tisíc hlasů pro nejoblíbenější knihu

0 comments
Autoři: 

Počet hlasů odevzdaných v anketě MOJE KNIHA - hledáme nejoblíbenější knihu obyvatel ČR přesáhl již 50 000. První seznam 200 nejoblíbenějších titulů byl obohacen různými možnostmi vyhledávání informací o knihách a autorech.

Díky spolupráci s Ústavem výpočetní techniky Univerzity Karlovy byla jména autorů oblíbených knih napojena na vyhledávání v portálu Jednotná informační brána. U každého autora je zvlášť uvedeno tlačítko "Bibliografie", po jehož stisknutí se provede vyhledávání v Souborném katalogu ČR – CASLIN, v databázi Národní knihovny ČR a také databázi Články v českých novinách, časopisech a sbornících (viz http://sigma.nkp.cz/).

Na stránce je také umožněno vyhledávání biografických hesel v elektronické encyklopedii COTO.JE. Pokud označíte blokem v seznamu 200 nejoblíbenějších knih příjmení autora a současně dvakrát kliknete na tlačítko COTOJE či stlačíte kláves "+", spustíte hledání informací o autorovi.

Výsledky další etapy ankety MOJE KNIHA, tj. seznam 100 nejoblíbenějších knih budou vyhlášeny 17. června 2004 v literární kavárně Domu knihy (firma Kanzelsberger) na Václavském nám. v Praze.

Celkové výsledky ankety a nejoblíbenější kniha budou vyhlášeny v Týdnu knihoven 4. – 10. října 2004. Ještě stále je možno svým hlasování ovlivnit pořadí.

Klíčová slova: 
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RICHTER, Vít. Padesát tisíc hlasů pro nejoblíbenější knihu. Ikaros [online]. 2004, ročník 8, číslo 6 [cit. 2024-05-23]. urn:nbn:cz:ik-11635. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/11635

automaticky generované reklamy
registration login password