Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

O knihách, kultuře i konferencích

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

O knihách, kultuře i konferencích

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

pomyslný inkoust na virtuálních stránkách květnového konferenčního speciálu Ikara ještě pomalu ani neuschl, a už tady máme číslo červnové, které je opět plné zajímavých článků, reportáží a novinek.

To ovšem neznamená, že se ke konferenci INFORUM 2011 nemůžete vrátit. Naopak, i uplynulý 17. ročník je jako obvykle k dispozici v našem archivu, a kromě klasického textového i zvukového zpravodajství se můžete podívat například na slavnostní večer 20 let AiP včetně rozhovorů s vítězi Cen Inforum 2011 nebo si prohlédnout aktualizovanou fotogalerii.

Co se týče aktuálního vydání Ikara, máme pro Vás mimo jiné připravený článek o měření využití elektronických informačních zdrojů, podíváme se na současný stav zabezpečení dat v informačních systémech a navštívíme některé knihovny v zrekonstruovaných historických budovách. Podíváme se také na elektronické zdroje, autorské právo či český komix, představíme si portál nástroje.knihovna.cz a ohlédneme se za multikulturním veletrhem Svět knihy 2011.

Další zajímavé akce nás pak čekají v nejbližších dnech. Hned v sobotu 11. června například začne Pražská muzejní noc, do které se letos zapojí rekordních 34 institucí (přičemž z knihoven to je Městská knihovna v Praze a Národní technická knihovna). V neděli 12. 6. odstartuje první ročník knižního jarmarku Knihex a o necelý týden později, ve dnech 17. a 18. června, se bude konat Letní knižní veletrh v Ostravě. V polovině září pak proběhne pravidelná konference Knihovny současnosti 2011, na kterou se můžete už nyní zaregistrovat.

S přáním příjemných kulturních zážitků,

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. O knihách, kultuře i konferencích. Ikaros [online]. 2011, ročník 15, číslo 6 [cit. 2023-05-31]. urn:nbn:cz:ik-13727. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13727

automaticky generované reklamy
registration login password