Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

NewsTin.com – komerční prezentace (Julius Rusnak)

Čas nutný k přečtení
méně než
1 minuta
Již přečteno

NewsTin.com – komerční prezentace (Julius Rusnak)

0 comments
Anglicky
English title: 
NewsTin.com – commercial presentation
Autoři: 

Se zprávami je (zejména v prostředí internetu) celé řada problémů: nedostatek organizace, duplicita (či spíše multiplicita), různé formáty a absence standardů, rozličné jazykové verze a mnoho dalšího. Do tohoto chaosu se pokusil vnést trochu pořádku Julius Rusnak se svojí prezentací o projektu NewsTin.com.

Zpravodajský portál NewsTin se snaží toto obrovské množství zpráv a informací průběžně organizovat a zpracovávat. Tagování probíhá na základě předmětu a kontextu (nikoliv jen klasická klíčová slova); duplicitní dokumenty jsou vyřazovány a podobné jsou sdružovány do skupin; systém umožňuje i volitelný strojový překlad do několika jazyků. Portál je přístupný zdarma, avšak pokročilé funkce (například onen překlad) jsou již za poplatek. Tak jako tak, jedná se o velice zajímavou myšlenku, která v sobě skrývá nemalý potenciál.

(JR)

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. NewsTin.com – komerční prezentace (Julius Rusnak). Ikaros [online]. 2007, ročník 11, číslo 1/2 [cit. 2024-07-25]. urn:nbn:cz:ik-12351. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12351

automaticky generované reklamy
registration login password