Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Na závěr pátého ročníku Ikara

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Na závěr pátého ročníku Ikara

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Poslední "řádné" číslo Ikara v roce 2001 je na světě. Přinášíme vám v něm aktuální zprávy týkající se grantového programu VISK, informační agentury Anopress a týdeníku Nové knihy.

Dále se o vaši pozornost uchází článek zamýšlející se nad faktem "Proč nepotřebujeme československou soustavu VTEI", článek přibližující službu Journal Citation Records, zpráva z letošního ročníku konference CS ONLINE a další.

Specialitou tohoto čísla jsou příspěvky ze semináře "Informační zdroje pro humanitní a společenské vědy", jehož druhý ročník upořádala Knihovna Evangelické teologické fakulty UK.

Vše jednou začíná a jednou končí - stejně tak odborné sloupky, které neoddělitelně patřily k právě uplynulému ročníku. Dovolte, milí čtenáři, abychom na tomto čestném místě obrovsky poděkovali těm, kteří pro vás tyto sloupky připravovali - Adéle Jarolímkové (známé též pod svým rodným příjmením Baková) za sloupek "Medicína a informace" (snad už nyní můžeme prozradit, že s tímto tématem se budeme setkávat i v příštím ročníku Ikara), Líbě Pavlicové za sloupek "Veřejné knihovny a elektronické zdroje", Zdeňku Uhlířovi za sloupek "Digitalizace a knihovny", Richardu Papíkovi za sloupek "Ekonomika v informační společnosti" a za dva právnické sloupky (kdy jeden vystřídal druhý) Daniele Přibylové a Ladislavu Smejkalovi.
Avšak stesk není na místě - od ledna se budou na stránkách Ikara objevovat sloupky nové.

Nezapomeňte, že prosincové číslo zůstane vystaveno kratší dobu, než je obvyklé (stejně jako ostatní čísla jej pak můžete nalézt v archivu), neboť v pondělí 17. prosince jej vystřídá SILVESTROVSKÉ ČÍSLO.

Na setkávání v jubilejním pátém ročníku se těší

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Na závěr pátého ročníku Ikara. Ikaros [online]. 2001, ročník 5, číslo 12 [cit. 2023-06-01]. urn:nbn:cz:ik-10854. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10854

automaticky generované reklamy
registration login password