Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Na Word Assistant je třeba myslet předem

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Na Word Assistant je třeba myslet předem

0 comments
Rubrika: 
Jako tonoucí stébla jsem se chytl programu Microsoft Assistant for Word 2.04 (stáhnout lze mj. z FTP archivu ÚISK), když jsem nedávno stál před problémem, jak efektivně transformovat do HTML podoby osnovy předmětů ÚISK zpracované ve Wordu 7.0, resp. jak zachovat hierarchickou strukturu číslovaných odstavců. Už samotná instalace představovala tvrdší oříšek, než jsem si myslel - jeho rozlousknutí spočívalo v uzavření všech aktivních aplikací a, jak jsem se dozvěděl v průběhu zavádění, vytvoření speciálního adresáře (např. cesta C:\Program Files\Winword\Assistant).

Už už jsem se radoval, že hned první pokus vyjde, když se ukázalo, že místo sledu 1. - 1.1 - 1.1.1 zůstalo pořadí 1. - 1. - 1., byť při správném odsazení zleva, což odpovídalo tagům <OL><LI></OL>. Poté jsem změnil font na Courier CE, abych zkusil osvědčenou funkci "Preformatted" <PRE></PRE>, ale výsledek - za ten považuji zobrazení v prohlížeči - byl ještě neutěšenější než v předchozím případě (objevily se různé velikosti a styly písma). Abych však zůstal nezaujatý, sluší se dodat, že se přece jen podařilo něčeho důležitého dosáhnout: lámání "nekonečných" řádek tak, aby se přizpůsobily velikosti okna browseru, a nebylo tak třeba je ukončovat tzv. "natvrdo", nicméně se nadále pravidelně vyskytovaly chyby při kódování, které se projevily v Exploreru (nikoliv v Netscape Gold 3.01). Musel jsem tedy přistoupit k finální úpravě v HTML editoru.

Na přítomnost Assistantu ve Wordu upozorňuje ikona s brýlemi vlevo nahoře a po uložení dokumentu ve formátu .htm se změní české menu v česko-anglické a rovněž panel nástrojů získá novou tvář, kde najdete běžné HTML funkce.

Sečteno a podtrženo: Assistant doporučuji využívat, pokud předem plánujete převedení souboru typu .doc do HTML - vyhnete se tak zklamání plynoucí z nesplněných očekávání při retrokonverzi.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
VOJTÁŠEK, Filip. Na Word Assistant je třeba myslet předem. Ikaros [online]. 1997, ročník 1, číslo 7 [cit. 2023-05-30]. urn:nbn:cz:ik-10107. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10107

automaticky generované reklamy