Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě v těchto dnech vydala publikaci s názvem Obnovitelné zdroje energie (nejen) pro knihovny.
Zájemci v brožurce najdou základní informace o jednotlivých typech obnovitelných zdrojů a přehled jejich hlavních předností i záporů. Pozornost je věnována i příkladům jejich využití v Moravskoslezském kraji či kontaktům na poradenská centra v regionu. Podstatnou část publikace pak tvoří tipy na další zdroje, v nichž se lze o problematice dozvědět více – české i zahraniční internetové stránky a také dokumenty z fondu knihovny (knihy, časopisy, sborníky), kterých je zde uvedeno téměř 100.
Díky své specializaci na problematiku životního prostředí a jeho ochrany může Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě v současnosti svým uživatelům nabídnout více než 7000 dokumentů z tohoto oboru. Zájemci si mohou konkrétní tituly vyhledat v katalogu knihovny – stačí zvolit bázi Environmentalistika.
Publikace byla připravena a vydána díky finanční podpoře Nadace OKD v rámci projektu „Obnovitelné zdroje energie v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě“ (program Pro budoucnost). Kromě uvedené brožurky se knihovna v projektu věnovala i pořádání vzdělávacích akcí o životním prostředí v různých knihovnách Moravskoslezského kraje (celkem 27 besed a přednášek, kterých se zúčastnilo 517 osob), připravila výstavku či soutěž k problematice alternativních zdrojů energie a mnoho dalšího.
Brožurka je distribuována zdarma do knihoven a škol v kraji a je také k dispozici k vyzvednutí na pracovišti bibliograficko-informační služby (poradna).
Zdroj: Tisková zpráva Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě, příspěvkové organizace, z 18. srpna 2010
Přidat komentář