Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Měsíc konferencí začíná

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Měsíc konferencí začíná

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

počasí (jakož i Aleš Brožek ve výběru aktuálního místa svého sloupku Nad webovými stránkami knihoven) nás přesvědčuje o tom, že horké léto se velmi rychle mění na deštivý podzim. Kalendář také nezůstává pozadu a připomíná nám, že konferencemi, semináři a dalšími odbornými akcemi nabitý měsíc září nezadržitelně začal. Ostatně posuďte sami: v tomto měsíci nás čeká Seminář knihovníků muzeí a galerií, konference Knihovny současnosti 2006 či seminář IVIG 2006. A to vybíráme jen namátkou.

Z uvedených akcí vám pochopitelně přineseme v dalších číslech našeho časopisu zprávy, již nyní se však můžete seznámit s písemnou verzí jednoho z příspěvků, které budou předneseny na Knihovnách současnosti. Chystáte-li se zúčastnit Semináře knihovníků muzeí a galerií, který se v letošním roce uskuteční v Národním muzeu v Praze, možná zároveň navštívíte i výstavu kramářských písní v Knihovně Národního muzea.

Rádi bychom vás také spolu s pražskou organizací Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR pozvali na knihovnický happening, který se uskuteční 22. září v Praze. A protože víme, že mnoho z vás s chutí fotografuje, připravili jsme pro vás při příležitosti happeningu anketu o nejlepší pořízenou fotografii. Určitě neváhejte a zúčastněte se, třeba právě vás ostatní čtenáři Ikara vyberou jako vítěze! Podmínky účasti v anketě najdete již nyní na našich stránkách.

Ani v létě však nebyla nouze o význačné knihovnicko-informační události. Jarmila Burgetová připravila zprávu o výroční konferenci LIBER v Uppsale, Jana Galášová upozorňuje na Letní knihovnickou školu v Opavě, Darina Janovská a Linda Skolková se ještě vracejí k červnovým odborným akcím. Strasti knihovnického života na Vysočině přibližuje Jana Vejsadová, pozitivnější je naopak horká novinka z Prahy – na konci srpna byla podepsána smlouva na výstavbu Národní technické knihovny. Knihovna by první své uživatele měla přivítat na konci roku 2009.

Blížící se začátek akademického roku nám v aktuálním čísle připomene přehled aktuálního stavu problematiky zpřístupňování vysokoškolských prací v České republice od Ivy Horové. Pokud byste se však ještě chtěli alespoň virtuálně vrátit k letním zážitkům z cest, v Haliči na vás čeká dobrý voják Švejk.Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Měsíc konferencí začíná. Ikaros [online]. 2006, ročník 10, číslo 9 [cit. 2024-03-04]. urn:nbn:cz:ik-12233. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12233

automaticky generované reklamy
registration login password