Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Má kniha ještě šanci?

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Má kniha ještě šanci?

0 comments
Autoři: 
Nostalgicky jsem zavzpomínal na své dětské knížky, když jsem od kamaráda dostal novou encyklopedii. Na CD-ROM. Dokonce prý byla levnější než v tradiční podobě. Se zvědavostí i sebezapřením bibliofilského smýšlení jsem s ní začal pracovat.

Po několika dnech práce s ní jsem musel uznat, že tato encyklopedie má mnohem větší možnosti než moje stará knižní encyklopedie a i práce s ní byla prostě pohodlnější.

A tak mě napadlo: Přežije klasická krásná kniha rok 2000?

Na první pohled jde možná o zbytečnou otázku, ale v době, kdy i díla klasiků jako W. Shakespeare nebo A. C. Doyle vycházejí v elektronické podobě v rámci projektu Gutenberg, je třeba se s ní zabývat.

Elektronické publikování je výborná věc zejména pro oblasti vědeckého výzkumu, právnické příručky a zákony (ostatně se stejně často mění, tak se alepoň ušetří papír), různé HW i SW manuály a podobně.

Přinejmenším podivné mi připadá číst z monitoru počítače "...Byl pozdní večer, první máj..." a mít z toho navíc estetický zážitek. Ostatně elektronická kniha má také své "mouchy" - čtete, vypadne proud a... máte smůlu.

Zajímal by mě Váš názor: Má elektronické publikování co dělat v beletrii? Je to otázka vkusu?

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
BOLDIŠ, Petr. Má kniha ještě šanci?. Ikaros [online]. 1997, ročník 1, číslo 7 [cit. 2022-12-07]. urn:nbn:cz:ik-10105. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10105

automaticky generované reklamy
registration login password