Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Listopadová mozaika

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Listopadová mozaika

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

pokud bylo říjnové číslo Ikara (zejména v porovnání s lehce ospalým letním obdobím) až překvapivě bohaté na různé zprávy z konferencí, exkurzí a seminářů, pak je aktuální listopadové číslo přímo napěchované k prasknutí.

Chtěli byste znát podrobnosti z průběhu semináře "Co se skrývá za vyhledáváním?", který se konal v Národní technické knihovně? Zajímalo by vás, jaké příspěvky zazněly na semináři o informačním vzdělávání a informační gramotnosti IVIG 2010? Pokládáte si občas filosofickou otázku "Co po nás zbude?" a kromě své tělesné schránky u toho myslíte na e-archivaci? A nebo se snad vaše myšlenky toulají až v dalekém Lisabonu, kde se konalo výroční zasedání mezinárodních agentur ISBN a ISNM?
Odpovědi na všechny tyto otázky naleznete právě v listopadovém čísle Ikara.

Ale ani s konferenční turistikou se to nemá přehánět. Pokud si tedy budete chtít od odborných akcí na nějakou chvíli odpočinout, můžete se pro změnu podívat, jak to v současné době vypadá se čtečkami elektronických knih nebo jak se vyvíjejí aktuální diskuse o platbách v rámci meziknihovních výpůjčních služeb. Společně s ředitelkou ve výslužbě můžete také oslavit  desáté narozeniny liberecké knihovny či se alespoň v krátkosti ohlédnout za posledním knihovnickým happeningem. A ti pohybově nadanější si mohou třeba zatančit s dinosaury.

A co dál? Inu můžeme si chvíli povídat o knížkách, o venkovských knihovnách nebo třeba o trendech v automatizaci. Můžeme se vypravit na konferenci v Olomouci nebo na exkurzi do lounské knihovny. A pokud přemýšlíte o spolehlivé archivaci důležitých dokumentů, rodinných fotografií nebo oblíbené hudby, můžeme se společně podívat na unikátní českou technologii DTD, která kombinuje moderní "dévédéčka" a starověké kamenné desky.

Ať už si tedy aktuální číslo Ikara přečtete hned teď na počítači, uložíte do čtečky elektronických knih nebo si ho vypálíte na "keramické" DVD, hlavní je, aby vás to s námi bavilo a abyste na stránkách Ikara stále nacházeli něco nového, zajímavého, poučného.

Příjemné listopadové čtení,
Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. Listopadová mozaika. Ikaros [online]. 2010, ročník 14, číslo 11 [cit. 2024-06-18]. urn:nbn:cz:ik-13559. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13559

automaticky generované reklamy
registration login password