Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

On-line katalog s vadou na kráse

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

On-line katalog s vadou na kráse

0 comments

Doba, kdy jsme netrpělivě čekali v knihovnách na objednané knihy, již úspěšně - aspoň v některých případech - odchází. Po projektu Invik realizovaném ve Státní technické knihovně uveřejnila také Státní pedagogická knihovna Komenského v Praze svůj katalog ve webovském prostředí s možností objednávání v režimu on-line. Uživatelé této instituce s bohatým fondem by jistě nad touto zprávou zajásali. Vyhledávání v katalogu jmenném, předmětovém a názvovém je velmi jednoduché a poměrně rychlé, nalezené tituly si můžete okamžitě objednat zaškrtnutím pole vedle názvu knihy.

Systém má jednu dost zásadní vadu - nenabízí podstatnou informaci, zda je vybraná kniha aktuálně k dispozici. Fakt, že daná kniha je v katalogu, ještě neznamená, že není půjčená. Knihovna bohužel též nepodává zprávu (ani e-mailem) o výsledku požadavku. Každopádně jde o projekt ojedinělý, hodný následování a ušetří minimálně dvacet minut čekání na objednávku v knihovně.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
JONÁKOVÁ, Karolina. On-line katalog s vadou na kráse. Ikaros [online]. 1997, ročník 1, číslo 2 [cit. 2024-06-16]. urn:nbn:cz:ik-10014. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10014

automaticky generované reklamy