Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Letní soutěž zná své vítěze

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Letní soutěž zná své vítěze

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Pokud patříte k těm, kteří netrpělivě očekávají výsledky letní soutěže Ikara, toto číslo vás tohoto napětí konečně zbaví. V samostatném příspěvku soutěž rekapitulujeme, zveřejňujeme jména dvou výherců a také publikujeme jejich vítězné příspěvky.

Jednou z nejvýznamnějších knihovnických akcí v uplynulém měsíci září byl 9. ročník konference Knihovny současnosti. Redakce Ikara měla tentokrát v Seči dva své zástupce, kteří celý průběh konference podrobně monitorovali, fotografovali a zapsali. Jedné z odborných sekcí věnované regionálním funkcím veřejných knihoven se pak v samostatně věnuje Zlata Houšková.

V tomto čísle dále přinášíme další z řady hodnocení služeb knihoven - tentokrát se oko uživatelovo zaměřilo na Národní lékařskou knihovnu.

Pokud jde o odborné sloupky, po dlouhé době se vrací sloupek věnovaný právu ve vztahu k informační společnosti (tématem tohoto čísla jsou elektronické peníze). Tohoto sloupku se nově ujal Ladislav Smejkal, který v tomto roce publikoval v Ikarovi již několik velice zajímavých příspěvků z právní sféry.

Ve formě ankety mezi českými účastníky se vracíme k srpnové konferenci IFLA v Bostonu - z osmi oslovených účastníků jsme získali odpovědi od třech (J. Burgetové, B. Stoklasové a K. Sosny).

Tolik jen stručný výběr z říjnového čísla Ikara. Příjemné a poučné čtení vám přeje a na vaše reakce se těší

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Letní soutěž zná své vítěze. Ikaros [online]. 2001, ročník 5, číslo 10 [cit. 2024-02-24]. urn:nbn:cz:ik-10809. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10809

automaticky generované reklamy