Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Letní soutěž časopisu Ikaros spojuje památky a literaturu

Čas nutný k přečtení
4 minut
Již přečteno

Letní soutěž časopisu Ikaros spojuje památky a literaturu

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Léto je pro většinu z nás dobou aktivního odpočinku, cestování, poznávání nových míst a rozjímání na těch známých. Rádi si odpočineme od běžných pracovních povinností, ale naši šedou kůru mozkovou zcela jistě zahálet nenecháme. Proto je tu opět i letos letní soutěž časopisu Ikaros, která je tentokrát zaměřená na literární místopis a kterou jsme proto nazvali "Literární putování po Čechách, Moravě a Slezsku s časopisem Ikaros". Soutěž je otevřená všem zájemcům a ve srovnání s loňským ročníkem přináší také několik zajímavých novinek v pravidlech. Jedna z nich spočívá v tom, že se do soutěže můžete zapojit kdykoliv v jejím průběhu a přesto máte reálnou šanci na dobré umístění. Druhým důležitým rysem je to, že soutěže se můžete zúčastnit, ať už jste o prázdninách kdekoliv - v Praze, Chorvatsku, na Kanárských ostrovech či v Ohňové zemi. Musíte tam ovšem mít přístup k internetu. Ten vám totiž ke zodpovězení všech otázek bude stačit. A do třetice a zejména - bude záležet skutečně jen na vašich znalostech, kombinačních schopnostech a důvtipu - žádné losování!


JAK SOUTĚŽIT?

Soutěž probíhá od 1. července do 16. září 2005. Každý pátek bude na stránkách Ikara zveřejněna soutěžní otázka, která nějak souvisí s cestováním, památkami, zajímavými místy a zároveň literaturou, slavnými i méně známými spisovateli a dalšími osobnostmi a jejich díly. S novou otázkou bude vždy zveřejněna správná odpověď na předchozí otázku. Celkový počet soutěžních otázek je 12. Otázky jsou otevřené, bez možností správných odpovědí a mají rostoucí obtížnost. Úkolem soutěžícího je zasílat správné odpovědi na soutěžní otázky na adresu soutez@ikaros.cz, a to nejpozději do času vystavení následující otázky. Do e-mailu uveďte prosím vaše jméno a příjmení a místo (město nebo obec) vašeho bydliště.


7 DIVŮ ČESKA

Otázky, které budeme postupně zveřejňovat, budou mít bezprostřední vazbu na 25 míst, která byla vybrána v anketě "7 divů Česka". Anketu organizuje server iDnes a MF Dnes, základní informace včetně seznamu a popisu míst jsou dostupné na adrese http://zpravy.idnes.cz/7divu.asp. Každé místo je v našich otázkách použito pouze jednou, ne každé jsme však použili (soutěžních otázek je 12 a míst 25). Pro otázky jsou využita jak místa, která v anketě "7 divů Česka" zůstávají, tak místa, která již byla z ankety vyřazena ("Vyřazení kandidáti"). Seznam míst vám pomůže při řešení otázek, některé otázky lze bez přehledu kandidátů ankety "7 divů Česka" vyřešit velmi obtížně nebo vůbec. Při přípravě otázek jsme využívali i popisků u jednotlivých míst v anketě, na které se dostanete kliknutím na název či obrázek místa.


PRŮBĚH A VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

Pokud nám pošlete správnou odpověď na otázku, získáte určitý počet bodů. Ten je dán obtížností otázky a vlastně odpovídá jejímu pořadí: tedy za první otázku obdržíte 1 bod, za druhou otázku 2 body, za pátou otázku 5 bodů atd. Poslední, 12. otázka je honorována 12 body. Tento princip umožňuje, aby i soutěžící, který se do hry zapojí později, měl reálnou šanci na dobré umístění, pokud se mu podaří zodpovědět obtížnější otázky. Maximální počet bodů, které lze získat, je 78. Soutěž vyhrává soutěžící s nejvyšším počtem bodů, pokud dojde ke shodě, rozhoduje čas přijetí odpovědí (počítat se bude celkový čas u všech odpovědí). Oceněna budou první tři místa. Výsledky soutěže zveřejníme v říjnovém čísle časopisu Ikaros.


NĚKOLIK TIPŮ

K řešení všech otázek nepotřebujete nic jiného než vaši hlavu a internet. Důkladně se seznamte s přehledem míst v anketě "7 divů Česka" na adrese http://zpravy.idnes.cz/7divu.asp - některé otázky se vám s přehledem podaří vyřešit rychleji, některé bez přehledu nevyřešíte vůbec.


CENY

Soutěžící na prvních třech místech získají hodnotné ceny. V návaznosti na téma soutěže to budou publikace, které vám umožní ještě lépe poznat krásy a zajímavá místa České republiky.


1. místo: VÁVRA, David, LIPUS, Radovan. Šumná města + Šumná města II (2 svazky)
2. místo: MUDROVÁ, Ivana. Kam značky nevedou + Kam značky nevedou II. + Prahou s otevřenýma očima (3 svazky)
3. místo: CÍLEK, Václav: Krajiny vnější a vnitřní (1 svazek)

Doufáme, že vás soutěž zaujala a zúčastníte se jí s chutí a zápalem. O vašem vítězství v naší soutěži rozhodnou skutečně pouze vaše znalosti a rychlost, s jakou nám je poskytnete. Držíme palce!Poznámka:
Ze soutěže jsou vyloučeni členové a spolupracovníci redakce časopisu Ikaros a jejich rodinní příslušníci.
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Letní soutěž časopisu Ikaros spojuje památky a literaturu. Ikaros [online]. 2005, ročník 9, číslo 7 [cit. 2024-05-23]. urn:nbn:cz:ik-11895. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/11895

automaticky generované reklamy
registration login password