Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Letní čítárna Knihovny Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Letní čítárna Knihovny Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou

0 comments

Mezi novou budovou knihovny a její historickou částí Čechova domu je venkovní prostor, který nazýváme atrium. V minulosti byl osazen různými dřevinami a knihovna dlouho hledala jeho využití. Letošní rok je pro knihovnu rokem změn, a tak došlo i na atrium.

Všichni zaměstnanci knihovny si na jaře udělali brigádu, atrium se vyčistilo od mechu, nově osadilo ozdobnými keři, květinami, vysadila se skalka a vytvořilo se posezení pro dvacet návštěvníků. Do vestibulu knihovny jsme instalovali nápojové automaty. V tomto krásném nově upraveném atriu vznikla letní čítárna, kterou návštěvníci a čtenáři oceňují zvláště při pěkném počasí. Mohou si zde vybírat ze 130 titulů časopisů a dále z 30 titulů denního tisku. Mohou využít nové Informační centrum knihovny a získat zde nejrůznější informace. Letní čítárnu mohou navštívit také turisté, kteří zde mají nejen vstup, ale veškeré služby zdarma a nejen pro ně jsou zde turistické informace, informace z kultury, trasy výletů po okolí, veškeré informace o dopravě, koupání ad.

V letních měsících hudební knihovna připravila v letní čítárně koncert. Koncertovala zde pod širým nebem jazzová skupina Blues.ex ze Žďáru nad Sázavou. Koncert navštívilo 80 zájemců a setkal se s velkým ohlasem, zvláště u mladých návštěvníků. Do budoucna plánujeme v letní čítárně nejen koncerty, ale budeme zvát různá divadla malých forem, pořádat zde večery poezie apod. V příštím roce plánujeme oživení letní čítárny dřevěným interiérem a dětským koutkem.

Provozní doba letní čítárny bude v příštím roce v měsících květen až září v po-pá od 10:00-18:00 hod. a v sobotu v době od 9:00-12:00 hod. V rámci kulturního festivalu SLAVNOSTI JEŘABIN 2001 Sdružení Q instalovalo do letní čítárny výstavu plastik, které dodávají letní čítárně slavnostní ráz a přitahují nové návštěvníky. Naši čtenáři i turisté ocenili náš záměr a letní čítárna se stala oázou klidu a posezením v přírodě (uprostřed města) pro stovky zájemců.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
FOBEROVÁ, Libuše. Letní čítárna Knihovny Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou. Ikaros [online]. 2001, ročník 5, číslo 13 [cit. 2023-01-27]. urn:nbn:cz:ik-11062. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/11062

automaticky generované reklamy
registration login password