Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Křišťálová Lupa 2015

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Křišťálová Lupa 2015

0 comments
Autoři: 

V pátek 20. listopadu proběhlo v pražském divadle Archa slavnostní vyhlášení jubilejního desátého ročníku ankety Křišťálová Lupa - Cena českého Internetu. Moderátory akce byla jako již tradičně dvojice Ján Simkanič a Tomáš Hanák - byť v závěru večera oznámili, že spolu letos moderují naposledy.

Co se týče samotné soutěže, více než 100 projektů a osobností spolu bojovalo o umístění celkem v 15 kategoriích, přičemž devět z nich hodnotila odborná porota složená ze 124 osobností českého internetu a zbývajících šest vítězů vybrala svým hlasováním veřejnost.

Hlasování veřejnosti

Do hodnocení veřejnosti se letos zapojilo více než 50 tisíc (50 629 ) hlasujících, kteří svým favoritům rozdali celkem 230 611 hlasů. Na prvním místě v hlasování o cenu popularity se umístil zpravodajský projekt DVTV Daniely Drtinové a Martina Veselovského. V kategorii "internetové obchodování" zvítězil srovnávač cen Heureka.cz a v kategorii "Nástroje a služby" zvítězila Československá filmová databáze ČSFD. V kategorii nástroje a služby bojoval také jeden oborový projekt, generátor citací Citace.com, který se ve finálovém žebříčku nakonec umístil na sedmém místě.

V kategorii "zpravodajství" zvítězil zpravodajský portál iDNES.cz, který v této kategorii zvítězil již podesáté. V kategorii "one (wo)man show" se na prvním místě umístil blog herečky Marie Doležalové Kafe a cigárko, a v kategorii "zájmové weby" zvítězil web Edna určený pro fanoušky televizních seriálů.

Hodnocení odborné poroty

Co se týče kategorií, které hodnotila odborná porota, projektem roku se opět stal zpravodajský projekt DVTV – a Martin Veselovský se současně stal i osobností roku. V kategoriích "data driven project" a "globální projekty českých tvůrců" zvítězil vyhledávač levných letenek Skypicker a v kategorii "veřejně prospěšná služba" porota ocenila projekt Paměťnároda.cz.

V kategorii "marketingová inspirace" se na prvním místě umístil festival českých "youtuberů" Utubering, v kategorii "e-commerce" on-line lékárna Pilulka.cz a v kategorii "obsahová inspirace" zvítězil pořad Praha vs. prachy vysílaný na Streamu. Letošní Anticenu porota udělila firmě Chaps za dlouhodobé blokování dat jízdních řádů.

Závěrem

Jubilejní desátý ročník byl myslím poměrně zajímavý, jak přehledem nominovaných (i vítězných) projektů, tak i tradičně zábavným večerem. Ostatně v archivu České televize se můžete podívat na záznam slavnostního vyhlášení. Již za necelý rok uvidíme, jak si se slavnostním večerem poradí nový moderátor či moderátoři, ale každopádně budeme anketě držet palce minimálně do další desítky. A kdo ví, třeba se tam jednou objeví i Ikaros! :)

Hodnocení: 
Průměr: 5 (1 hlasování)
RYLICH, Jan. Křišťálová Lupa 2015. Ikaros [online]. 2015, ročník 19, číslo 11 [cit. 2024-04-23]. urn:nbn:cz:ik-17625. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/17625

automaticky generované reklamy
registration login password