Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Krejsovi chyběl při střelbě terč

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Krejsovi chyběl při střelbě terč

0 comments
Autoři: 
Nedávno jsem se skočil podívat do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Na pořadu byly interpelace. Na tom není nic zvláštního stejně jako fakt, že při nich klub republikánů předvádí extempore. Takovou banalitou bych si vás nedovolil obtěžovat, kdyby... na program nepřišla záležitost, která se dotýká nás všech a informačních pracovníků zvlášť. Pan Krejsa se totiž dotazoval premiéra Klause ve věci „Naplňování zákona o Státním informačním systému v praxi". Pointa nespočívá v tématu interpelace (odpověď by mě také zajímala), jak jsme si u republikánů zvykli, nýbrž ve skutečnosti, že tento zákon po peripetiích v Poslanecké sněmovně poté v Senátu a pak ještě jednou v Poslanecké sněmovně, nebyl schválen. Poučení z toho plynou dvě:
zaprvé: Dosud nám chybí zákon o státním informačním systému a
zadruhé: Zato máme poslance, kteří netuší, o čem (ne)hlasují (o tom, který interpeloval, se jedna stařenka na galerii vyjádřila jako o negramotovi).

Tak nevím, co je horší.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
HOUDEK, Aleš. Krejsovi chyběl při střelbě terč. Ikaros [online]. 1997, ročník 1, číslo 4 [cit. 2024-05-27]. urn:nbn:cz:ik-10044. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10044

automaticky generované reklamy