Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Kramerius4 a související opensource projekty (Pavel Kocourek)

Čas nutný k přečtení
méně než
1 minuta
Již přečteno

Kramerius4 a související opensource projekty (Pavel Kocourek)

0 comments
Autoři: 

Pavel Kocourek ze společnosti INCAD představil aktuální stav vývoje publikačního systému pro digitální knihovny Kramerius4 (K4). K4 je postavený na Google kódu a podporuje metadatový formát Národní digitální knihovny (NDK).

V roce 2012 se bude pracovat mj. na statistikách o úložišti a přístupech uživatelů, na podpoře multimédií v rámci úložišť a uživatelského prostředí systému K4, vylepšení uživatelského prostředí, a vývoji harvestru založeného na protokolu OAI pro Českou digitální knihovnu (ČDK).

Autor dále hovořil o souvisejících opensource projektech - projektu PROARC pro Digitalizační centrum KNAV v Jenštejně, a projektu ČDK (Centrální systém pro digitální knihovny - centrální Kramerius; vyvíjejí se další komponenty, je kladen důraz na rychlost a mobilitu přístupu k obsahu).

(kh)

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Kramerius4 a související opensource projekty (Pavel Kocourek). Ikaros [online]. 2012, ročník 16, číslo 5/2 [cit. 2024-06-14]. urn:nbn:cz:ik-13873. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13873

automaticky generované reklamy
registration login password