Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Kočka jakožto ústavní činitel

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Kočka jakožto ústavní činitel

0 comments

bill.gifBýt kočkou rodiny Clintonových, tedy první kočkou Spojených států není žádný med. Socks se musí vypořádávat s nebývalou popularitou, je neustále na očích, dokonce i na "uších" - posuďte sami, stává se mravním vzorem kočky - všechny americké kolegyně k ní vzhlížejí a navíc musí být neustále připravena na těžký odchod z Bílého domu (jak známo kočka se drží chalupy). A k tomu všemu, představte si, musí odpovídat na maily zvídavých uživatelů.

Donedávna měla adresu přímo do Bílého domu, možná z úsporných opatření, možná z jiných důvodů byla schránka zrušena. Ještě aby také američtí daňoví poplatníci přispívali na provoz tiskového mluvčího Clintonovic kočky, nedá se totiž moc věřit tomu, že by si Socks maily vyřizovala sama, přinejmenším by potřebovala konzultanta. V současné době se na oficiálních stránkách, v sekci White House for Kids Bílého domu získáte podrobnosti o přítomných i minulých mazlíčcích (pochopitelně zvířecích) hlav státu. Mimo jiné, sekce je uvedena typickým sloganem "Helping young people become more active and informed citizens".

Chcete-li však mermomocí napsat První kočce - z hlediska zákona o informacích na to máte nepopiratelné právo, pište na SocksTheCat@Worldnet.ATT.Net. Tuto adresu Socks propůjčil její osobní fanclub, kde se můžete dozvědět něco ze zákulisí života koček v Bílém domě.

Nám se to možná se to může zdát nadbytečným, vždyť žijeme ve státě, kde není možno poslat mail ani poslancům, natož členům vlády. Na žádost o zaslání e-mailu poslanců Poslanecká sněmovna ani neráčí odpovědět. Otázka stojí tak, zda o to voliči vůbec stojí, možná nám chybí právě průprava z let, kdy mladí Američané píší prezidentově kočce.

Docela pěkně to vyjádřil Bill Clinton (Remarks By The President To The People Of The Philadelphia Area):
If you just think about the Internet, four years ago when I took the oath of office as President, about the only people who knew about the Internet were nuclear physicists. Today my cat has his own home page and on Web site. (Laughter.) I stop and shake hands with school children; they know not very much about me, but they have been conversing with Socks on the Internet. (Laughter.) Before you know it there will be 100 million people on the Internet.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
JONÁKOVÁ, Karolina. Kočka jakožto ústavní činitel. Ikaros [online]. 1997, ročník 1, číslo 4 [cit. 2024-05-27]. urn:nbn:cz:ik-10042. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10042

automaticky generované reklamy
registration login password