Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Karnevalová motanice v Karviné

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Karnevalová motanice v Karviné

0 comments

Regionální knihovna v Karviné, která pořádá řadu zajímavých akcí pro malé i velké čtenáře, se může pochlubit další vydařenou akcí. Jako každým rokem tak i letos karvinští knihovníci pamatovali na nejaktivnější čtenáře, kterým za odměnu připravili veselý karneval. Čtenáři si tak užili večer plný her a soutěží a zároveň mohli vyhrát některou z krásných cen, které knihovně věnovali její sponzoři.

Tato akce se také stala vyvrcholením měsíčního snažení, kdy jsme s dětmi vytvořili Velkou knihu strašidel. Děti malovaly strašidla, a to nejen ta, která znaly z pohádek, ale i ta, která je doopravdy straší. Svá strašidla nakonec pojmenovaly a na zadní stranu obrázku napsaly jejich jména. Aby byl popis kompletní, připsaly také důvod, proč se jich bojí a co jim příšerky prováděly.

Letošní karnevalový rej měl tématický (a pohádkově archaický) název "Upír, čert či klekánice – toť karnevalová motanice". A jak už název napovídá, v  páteční podvečer 25. února 2011 si v naší knihovně daly dostaveníčko všechny možné i nemožné příšery, čerti,čarodějnice, upíři, hejkalové či trpaslíci, a to v doprovodu svých rodičů  Nastalo to pravé karnevalové rejdění pro nejlepší čtenáře, kteří se probojovali svým aktivním přístupem k četbě do špičky Knihomolíků.

Po sérii úvodních tanečků čekala všechny první hra s názvem Číslovaná. Pod číslem, které knihovnice všem ukázala, museli soutěžící zvládnout nějaký úkon, který byl k danému číslu přiřazen. Bez problémů se poprali i s  úkolem, ve kterém měli vypláznout na knihovnici jazyk.

Další disciplinou byla Balónková, ke které se nejvíce nechali strhnout dospělí. Nejinak tomu bylo i u další zajímavé hry, nazvané Židličkování. Rodiče se zkrátka stali aktivními účastníky zábavného podvečera. Nejenom že soutěžili, ale zvládli i roli porotců ve vyhlášené soutěži Tanečník a Tanečnice. Samozřejmě, že se role nakonec i vyměnily,  a zatímco rodiče sami soutěžili, děti naopak vybíraly nejlepší tanečníky.

Po promenádě masek přišlo vyvrcholení celého karnevalu, ve kterém porota vybrala nejlepší masku večera. Letos měla největší úspěch malá čertice. Odměněni však byli všichni, kdo se karnevalu zúčastnili.

K výborné náladě přispěly nejen děti svojí bezprostředností, ale  i nadšení rodiče, kterým patří poděkování za skvělou atmosféru. Ostatně knihovna má s rodiči několikaletou výbornou zkušenost, a to nejen při pořádání zábavných akcí. Celkem se karnevalu zúčastnilo 57 dětí a rodičů, a všichni se již těšíme na nový karneval, který proběhne zase v příštím roce.

Fotografie z karnevalové motanice Fotografie z karnevalové motanice Fotografie z karnevalové motanice

Fotografie z karnevalové motanice

Další fotografie z této vydařené akce najdete na adrese naší knihovny: www.rkka.cz.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
KOZUBKOVÁ, Yvona. Karnevalová motanice v Karviné. Ikaros [online]. 2011, ročník 15, číslo 3 [cit. 2024-06-20]. urn:nbn:cz:ik-13604. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13604

automaticky generované reklamy
registration login password