Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Integrované vyhledávání v informačních zdrojích Národní lékařské knihovny - Výzva 21. století (Filip Kříž)

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Integrované vyhledávání v informačních zdrojích Národní lékařské knihovny - Výzva 21. století (Filip Kříž)

0 comments
Autoři: 

Filip Kříž

Filip Kříž z Národní lékařské knihovny se ve svém příspěvku zaměřil na portál Medvik, který uživatelům zajišťuje uživatelům přístup k bibliografickým a autoritním databázím v rámci stejnojmenného systému Medvik (Medicínská virtuální knihovna).

Portál je v provozu od r. 2006 a byl původně vyvíjen jako OPAC pro knihovny v rámci Medvik. Vyhledávání bylo závislé na MARC strukturách a data byla "ukrytá" za formuláři. Toto řešení přestalo být vyhovující, a proto byla spuštěn nová verze na adrese medvik.cz/bmc (prozatím pracovní verze), která představuje rozhraní odpovídající očekáváním uživatelů, s propojením na plné texty NLK a na online verze časopisů a pod. Uživatel může svůj dotaz zpřesňovat pomocí tag cloudu. Jedná se o java aplikaci, vyvíjenou interně v organizaci. Aby byly pokryty potřeby skutečných uživatelů, je pro rozvoj systému využita pracovní skupina složená nejen z knihovníků.

(pfar)

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Integrované vyhledávání v informačních zdrojích Národní lékařské knihovny - Výzva 21. století (Filip Kříž). Ikaros [online]. 2011, ročník 15, číslo 5/2 [cit. 2022-09-26]. urn:nbn:cz:ik-13690. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13690

automaticky generované reklamy
registration login password