Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Inspec Direct - nová brána k poznání (Sylvia Kolankowska)

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Inspec Direct - nová brána k poznání (Sylvia Kolankowska)

0 comments
Autoři: 

Sylwia Kolankowska

S. Kolankowska představila společnost Institution of Engineering and Technology (IET) a její produkty a služby. Společnost byla dříve známa jako Institution of Electrical Engineering. Jde o nevýdělečnou organizaci, která má 150 000 členů v 128 zemích. IET je vydavatelem časopisů, monografií a dalších typů dokumentů z oblasti technických věd, informatiky, technologií a příbuzných oblastí. Produkci společnosti zahrnuje digitální knihovna na webu (IET Digital Library), ke které lze přistupovat pomocí rozhraní s řadou funkcí pro filtrování a vyhledávání. Mezi novinkami lze najít televizní kanál rozdělený do sedmi různých technologických oblastí (IET.tv) nebo sociální síť pro oblast technologie (IET Discover).

Hlavním tématem příspěvku byl InspecDirect – nový nástroj, který umožňuje přístup k multidisciplinární bibliografické databázi Inspec s rozsáhlou retrospektivou. Databáze od roku 1969 zahrnuje 10 milionů záznamů především článků z odborných časopisů (70 % obsahu databáze), podstatnou součástí databáze jsou však např. i sborníky z konferencí (20 %). Záznamy jsou indexovány specialisty za pomocí tezauru a řady klasifikací a číselníků. Doplňková služba InspecAbstract umožnuje elektronický přístup ke starším položkám.

Databáze Inspec představuje efektivní nástroj pro řadu odborných činností, výjimečná je svým rozsahem, kvalitou výběru a zpracování, podrobností indexace. V databázi jsou tři úrovně vyhledávání (Quick, Advanced, Expert) a kromě běžných možností jsou dostupné i pokročilé funkce včetně např. statistických analýz.

(text konferenčního příspěvku)

(js)

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Inspec Direct - nová brána k poznání (Sylvia Kolankowska). Ikaros [online]. 2008, ročník 12, číslo 5/2 [cit. 2020-06-03]. urn:nbn:cz:ik-12812. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12812

automaticky generované reklamy