Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ikaros také vstal z popela

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Ikaros také vstal z popela

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

V novém roce chystáme pro čtenáře Ikara řadu různých soutěží. Některé budou veselé, jiné smutné, u některých se pobavíte, u jiných zapotíte. Ale nebudeme nic prozrazovat. Kdyby se totiž žádný z těchto slibů nepovedl zrealizovat, můžeme v příštím Silvestrovském čísle vyhlásit soutěž o to, jak nesoutěžit. A přece něco získat. Nakonec soutěže se pořadají na všech možných, méně možných i úplně nemožných stránkách. Ovšem žádná z nich se nemůže pochlubit soutěží, která byla vyhlášena před šesti lety, nikdo se jí nezúčastnil a přesto stále běží!

Jednou z prvních odborných akcí redakce časopisu Ikaros byla exkurze po odborných pracovištích na jihu Čech příhodně nazvaná Cestovní zpráva z exkurze knihovníků po knihovnách a hospodách. Při jedné z prohlídek knihoven jsme pořídili za 2 koruny české ve výprodeji unikátní kousek, první exponát tehdy založené knihovní sbírky „Ikaros věčně živý a ve všech podobách." Vyhlásili jsme soutěž o nejzajímavější exponát do sbírky „Ikaros věčně živý a ve všech podobách." Přispěvatele jsme lákali na exkluzivní výhry: první cenou bylo předplatné časopisu Ikaros na jeden rok, další dva výherci pak měli získat 20 % slevu na předplatné časopisu Ikaros.

Na každé schůzi redakční rady se řeší otázka, proč se dosud nikdo do soutěže nezapojil. Nic nepomohlo ani nenápadné připomínání soutěže v (světe div se!) soutěži Ikara před loňskou konferencí INFORUM. Pomohl až jeden ze spolupracovníků redakce Josef Schwarz. Nejen, že u vyhlášení soutěže před šesti lety vůbec nebyl (ale na světě už byl, to zase jo), ale navíc určitě nesplnil požadavek na každého nového člena redakce, totiž, přečíst a nastudoval CELÝ archiv Ikara (tedy jistě chápete, že čím později do redakce Ikara vstoupíte, tím hůře pro vás!). Tedy nic netušící Pepa věnoval redakci "kolektivní dárek". Posuďte sami.

 

okresni.jpg prometheove.jpg

Tedy soutěž neumírá, nýbrž pokračuje. Podmínky soutěže jsme po rozvážné debatě a hlasování v redakčním kruhu upravili takto:

1. cena: předplatné časopisu Ikaros na dva(!) roky dopředu*
2. cena: volná vstupenka na jedno zasedání redakční rady**
3. cena: zařazení výherce na čestné místo mezi autory Ikara***

* Pouze za předpokladu, že Ikaros ještě další dva roky vydrží. Pokud ne, cena se ruší bez náhrady.

** Jídlo a nápoje nejsou ve ceně.

*** Čestné místo je vymezeno abecedně, tedy autoři začínající na A budou čestnější než ti... (no, tak se to nemyslí, ale prostě autoři se řadí abecedně a basta.) Toto zařazení má však jistou podmínku, a sice, že výherce napíše alepoň jeden článek do Ikara, protože jinak nemůže být mezi autory vůbec zařazen.

Příspěvky do soutěže zasílejte na adresu redakce do 1. 1. 2008.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Ikaros také vstal z popela. Ikaros [online]. 2003, ročník 7, číslo 1 [cit. 2021-09-27]. urn:nbn:cz:ik-13328. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13328

automaticky generované reklamy
registration login password