Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Hodně online zdrojů za málo peněz! De Gruyter Online - jednotná platforma pro elektronické knihy, časopisy a databáze (M. Näkel)

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Hodně online zdrojů za málo peněz! De Gruyter Online - jednotná platforma pro elektronické knihy, časopisy a databáze (M. Näkel)

0 comments
Autoři: 

Martina Näkel

Martina Näkelová, obchodní zástupce firmy Walter de Gruyter/K. G. Saur Verlag, posluchače seznámila s profilem společnosti. Na úvod uvedla aktuální informaci o spuštění zcela nové platformy.

V databázi firmy každým rokem přibude více než 500 knih a několik tisíc článků. Uživatelské rozhraní je v angličtině i němčině. Po registraci získává uživatel přístup ke specifickým funkcím. Samozřejmostí je tematické a abecední vyhledávání. Výsledky vyhledávání mohou registrovaní uživatelé uložit a poté mohou získat statistické údaje o užití konkrétních elektronických knih nebo časopisů. Dále mohou registrovaní uživatelé vytvářet svoji virtuální knihovnu. Uživatelé mohou stahovat např. kapitoly jednotlivých knih či články. Knihovníci mohou měnit určitá systémová nastavení, např. mohou propojit databázi s geografickými údaji o knihovně, umístit logo apod.

M. Näkelová rovněž prezentovala možnosti nákupu elektronických publikacích. Společnost nabízí i možnost zakoupení pouze jedné knihy za 120 % běžné kupní ceny. Kniha je zpřístupněna po neomezenou dobu, a to i prostřednictvím vzdáleného přístupu. Výjimkou z tohoto pravidla jsou ceny učebnic, kdy záleží na velikosti instituce, takže konkrétní nabídky jsou individuální. M. Näkelová také zmínila výhodnost nákupu celých balíčků před nákupem jednotlivých částí.

(text konferenčního příspěvku)

(ms)

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Hodně online zdrojů za málo peněz! De Gruyter Online - jednotná platforma pro elektronické knihy, časopisy a databáze (M. Näkel). Ikaros [online]. 2008, ročník 12, číslo 5/2 [cit. 2021-12-02]. urn:nbn:cz:ik-12826. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12826

automaticky generované reklamy