Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Exkurze do Místní knihovny Kunratice

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Exkurze do Místní knihovny Kunratice

0 comments
Autoři: 

Dne 18. 4. 2012 se uskutečnila exkurze pražské organizace Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) do Místní knihovny Kunratice. Jedná se o knihovnu, která je v mnoha ohledech netradiční, a to jak svým umístěním – nachází se v malebném prostředí pražského předměstí, které evokuje vzpomínky na dětství a léto strávené na chalupě u babičky –, tak svým personálním obsazením. O knihovnu, fond a čtenáře se totiž starají dvě sestry – knihovna byla touto rodinou vedena po několik generací.

Samotný prostor knihovny je velice příjemný a útulný. Po několika stěhováních byla knihovna umístěna do domu na Golčově ulici poblíž Kunratického zámku. Knihovna byla v nedávné době automatizována – využívá knihovní software Clavius. Co se týče knihovního fondu, knihovna disponuje 7 700 svazky, z nichž je převážná většina tvořena beletrií, naučná literatura je zastoupena v menší míře. V knihovně jsou také pořádány besedy pro děti z místní školy.

Tuto knihovnu sice nenajdete na internetu, nemůžete se podívat do OPACu přímo z pohodlí domova, na druhou stranu najdete zde přátelské prostředí a knihovnice, které se vám mohou individuálně věnovat. Městská knihovna v Praze nabízí technologie, ale jedná se o knihovnu odosobněnou, neboť z hlediska poměru počtu čtenářů a knihovnic to ani jinak nejde; tato anonymita však mnoha lidem vyhovuje. Pokud toužíte zažít pocit, že máte svého „osobního knihovníka“, určitě navštivte Místní knihovnu Kunratice, neodnesete si odsud nejnovější naučnou literaturu, zato zde najde nevypůjčeného Nesba či Mannkela a především příjemnou atmosféru domácího prostředí, které není zahaleno rouškou anonymity.

Kunratická knihovna zvenčí

Kunratická knihovna zvenčí

Kunratická knihovna zvenčí

Z vlastní exkurze

Z vlastní exkurze

Z vlastní exkurze

Z vlastní exkurze

Fotodokumentace je také k dispozici na adrese http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.10150691258943865&type=1. Autorem fotografií je Roman Giebisch.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
OVESNÁ, Monika. Exkurze do Místní knihovny Kunratice. Ikaros [online]. 2012, ročník 16, číslo 5 [cit. 2024-04-21]. urn:nbn:cz:ik-13854. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13854

automaticky generované reklamy
registration login password