Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Elektronické knihy z vydavatelství Thomson Gale! (Paul Fertl)

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Elektronické knihy z vydavatelství Thomson Gale! (Paul Fertl)

0 comments
Podnázev: 
Prvotřídní zdroje pro každou akademickou knihovnu, které jednoduše zařadíte do vašeho knihovního systému
Autoři: 

Paul Fertl Paul Fertl, regionální zástupce Thomson Gale pro východní Evropu, Německo a Francii začal přednášku definicí e-book: jako elektronická verze tradiční tištěné knihy, bez nutnosti dalších přídavných zařízení, umožní vám přidávat poznámky, zpracovávat dokumenty, je to kombinace hardware a software. V současnoti Gale nabízí 1200 titulů (za rok by to mělo být 1700). Gale Virtual Reference Library je platforma, která obsahuje tituly i od dalších 30 nakladatelů. Z hlediska licenční politiky jde o neomezený přístup pro celou instituci. Platforma je založena na software InfoTrac s množstvím funkcí pro zpracování a studium e-books, např. poznámky, vyhledávání napříč knihy i kolekcí, prohlížet seznamy ilustrací, exportovat záznamy, tisk a stahování dokumentů, odeslání e-mailem, Infomarks ad. Rozhraní se snaží být intuitivní, založeno na kombinaxi xHTML a Javascript.
Z hlediska licenční politiky jde vždy o nákup e-book, ať už jednotlivých titulů nebo připravených kolekcí. Knihovny dostanou kopii, kterou si mohou uložit na vlastní server, a kromě toho dostanou přístup do platformy Gale.

(text konferenčního příspěvku)

(rca)

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Elektronické knihy z vydavatelství Thomson Gale! (Paul Fertl). Ikaros [online]. 2007, ročník 11, číslo 5/2 [cit. 2022-11-28]. urn:nbn:cz:ik-12541. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12541

automaticky generované reklamy