Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

E3, WWDC, INFORUM & otevřená data

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

E3, WWDC, INFORUM & otevřená data

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

červnové číslo časopisu Ikaros se jako již tradičně věnuje konferenci INFORUM, ale v uplynulých týdnech se konaly i další významné konference, které stojí za zmínku alespoň v rychlosti zmínit: E3 a WWDC.

Vývojářská konference WWDC odstartovala v pondělí 8. června v San Franciscu a společnost Apple zde představila novou iteraci operačního systému OS X s názvem El Capitan, operační systém iOS 9 určený pro mobilní zařízení a novou verzi operačního systému pro hodinky Apple Watch s označením watchOS 2. Společným jmenovatelem všech "systémových" updatů byla optimalizace a UX, což mě osobně velmi potěšilo. Nové funkce jsou samozřejmě "marketingově zajímavější", ale zrychlení systému, prodloužení výdrže baterie či důraz na uživatelskou přívětivost rozhodně potěší. Společnost Apple na WWDC představila také novou službu Apple Music, která by měla konkurovat populárním službám jako Spotify či Google Music. Jestli se jí to podaří samozřejmě ukáže až čas.

Herní veletrh E3, neboli Electronic Entertainment Expo, se konal ve dnech 16. až 18. června v Los Angeles a jako obvykle přinesl informace o desítkách nových her ve všech podobách, od počítačů, přes konzole až po mobilní platformu. Letošní ročník byl obzvlášť povedený, protože na tiskových konferencích byly představeny i extrémně populární či velmi dlouho očekávané hry jako např. Fallout 4 či nový Doom; a samozřejmě i další díly populárních sérií jako např. Star Wars: Battlefront, Halo 5, Dark Souls III, Just Cause 3 či Uncharted 4. Jedním z nejzajímavějších momentů ale bylo představení Microsoft HoloHens, brýlí pro virtuální a rozšířenou realitu, na kterých Microsoft intenzivně pracuje. Pokud tato technologie bude fungovat alespoň tak jako na tiskové konferenci, mohla by změnit svět IT podobně, jako např. rozmach tabletů a chytrých telefonů.

Co se týče konference INFORUM, o té není potřeba nic v tomto úvodu psát, protože na rozdíl od E3 a WWDC se jí věnujeme i v samotném obsahu čísla - můžete si tak přečíst jak reportáž ze samotné konference, tak i z pondělního workshopu. Kromě Infora se podíváme například na veletrh Svět knihy, vypravíme se na seminář do Masarykovy veřejné knihovny Vsetín a máme pro vás připravený i článek věnovaný přechodu na RDA.

Dále se můžete těšit na druhý díl srovnávací studie o využívání e-learningu na Slovensku a v USA, čtvrtý díl série článků o historii informačních systémů a služeb v Čechách od Rudolfa Vlasáka a podíváme se také na červnový hackaton nad otevřenými daty Prague Hacks věnovaný zlepšení života ve městech.

Příjemné letní čtení,

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. E3, WWDC, INFORUM & otevřená data. Ikaros [online]. 2015, ročník 19, číslo 6 [cit. 2022-09-26]. urn:nbn:cz:ik-17530. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/17530

automaticky generované reklamy
registration login password