Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Do automatizované sítě MKP se připojila břevnovská pobočka

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Do automatizované sítě MKP se připojila břevnovská pobočka

0 comments
Za přítomnosti celebrit místního významu, včetně starosty šestého pražského obvodu, které nešetřily slovy chvály na adresu knihoven a jejich pracovníků, a za doprovodu živé hudby byla 15. března 2000 slavnostně znovuotevřena břevnovská pobočka Městské knihovny v Praze (MKP), která se stala zároveň součástí automatizované sítě MKP. Do ní byly dosud zapojeny Ústřední knihovna na Mariánském náměstí a pobočky ve Školské ulici (Praha 1) a na Lužinách (Praha 13). V rámci této sítě mohou služby knihoven využívat všichni čtenáři bez ohledu na to, ve které z nich jsou registrováni.

Břevnovská knihovna byla založena v roce 1919, v současném sídle působí od 50. let. Od září 1998 probíhala v objektu rekonstrukce, během níž interiér získal moderní a přitom vkusnou úpravu. Fond pobočky čítá asi 50 tisíc jednotek. Z tohoto počtu připadá na naučnou literaturu 26 tisíc svazků a na beletrii 22 tisíc. Zbytek tvoří hudební nosiče. Uživatelé mají k dispozici dva počítače s přístupem na Internet.

U příležitosti obnovení provozu pobočka obdržela z rukou paní Delphine Draftové, manželky předsedy představenstva společnosti Coca-Cola, dar ve výši tří tisíc dolarů na nákup anglických knih.

Mluvčí MKP dr. J. Fišerová Ikarovi sdělila, že ještě v tomto roce (pravděpodobně v prosinci, pokud vše půjde podle plánu) bude automatizována pobočka na Letné (Praha 7). V roce 2001 se počítá s tím, že se síť rozroste o další dvě až tři knihovny.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
VOJTÁŠEK, Filip. Do automatizované sítě MKP se připojila břevnovská pobočka. Ikaros [online]. 2000, ročník 4, číslo 4 [cit. 2024-02-23]. urn:nbn:cz:ik-10519. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10519

automaticky generované reklamy
registration login password